Elektronik Sayaç Değerleri

bunlar sayaçlardaki aktif,indüktif,kapasitif değerlerini gösteren sayaç kodları.

devreye monofaze yükler almalısınız.hemde acilen.

Moderatör tarafında düzenlendi:
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
sayaç üzerinde sadece bu değerler bulunmuyor bir çok değer var ve herbirinin belli kodları var 1,8,0 1,8,1 1,8,2 gibi ama bizim işimize yarayan yukardada arkadaşların yazdığı gibi 1,8,0 aktif 5,8,0 indüktif 8,8,0 kapasitif kodlu değerler.

arkadaşlar EPU diye bir şirket bu cezalara karşı yeni bi alet çıkarmış mono faz kontrol ve mono faz kondansatör kullanmış 10 k var dan 60 kvar a kadar seçenekler sunmuş şu anda şekerbank şubelerine takıyorlar ben denizlide gördüm hiç uğraşmıyorsun cihaz mantığıyla ve tristör anahtarlamalı yapmışlar koyuyorsun ana panonun yanına cos fi anında 1 oluyor ihtiyacı olanlar bi araştırsın....

Moderatör tarafında düzenlendi:
kurulu gücünüz 24 kw ama kondasatör gücünüz 18.5 kw bunu dengelemelisiz

aktif reaktif kapasitif
2.699,310 715,328 116,615

2.700,836 715,363 116,799

2.702,523 715,400 116,957

2.703,654 715,434 117,091

arkadaşlar bu değerlere göre sistemiimde herhangi bi ceza olayım felan olurmu bana yardımcı olurmusun şimdiden teşekkür ederim

hayta07 arkadaşım.Şu anda cezada değilsiniz.Ancak kapasitifinizi biraz düşürmek zorunda-
sınız.End. 2,4,kapasitif 10,95.Hesaplamanın nasıl yapıldığını,forumda bulabilirsiniz.Set değerlerinizle oynayarak,durumu daha da düzeltebilirsiniz.

ya arkadaşlar bende bu konuyu araştırıyorum ama bir tek şeyi anlayamadım yardım edebilirmisiniz. Gündüz , Puant ve Gece nin altındaki tüketim de rakamlar var tüketim tutarında da fiyatlar var. Fakat yukarıda arkadaşın faturasında tüketim değerleri var ama tüketim tutarında fiyatlar yok. Bana birisi hiç cezaya girmemiş bi faturayla cezaya girmediğini nerden anlarız biraz anlatırsa cok sevinirim.Tşk.

sn. hakan2099 öncelikle senin faturanda yazan gündüz puant gece bölümlerinin birim fiyatları aynımı onabak eger farklı ise senin faturan 3 tarife üzerinden ücretlendirilgi için tarifeler altında fiyat yazar ayrıca resmini çektigin fatura okunmuyor okunsaidi daha detaylı bilgi verebilirdik cezai duruma düşüp düşmediginle alakalı sayaç degerlerini son fatura degerlerini verirsen hepimiz yardımcı olmaya calışırız

haaaa tmm şimdi benim 3 tarifeli benimki. Ben fabrikanın borcunu 2 gün önce yatırmıştım faturayı. Makinaları çalıştırmaya başalamadan önce bütün değerleri alıp programa girdim biraz önce bütün değerleri tekrar girdim endüktif %2 kapasitif %40 çıkıyo.kapasitiften 125 tl ceza yazıo programda. Profesyonel birini şimdilik bulamadım ama bu 2 günlüğüne endüktifi biraz arttırıp kapasitifi nasıl düşürebilirim. Kompanzzasyon panosunu iptal etsem 1 kaç saatliğine ne olur.tşk ilginize.

konpanzizasyonu sakın kapatma buseferda endüktif ucar sen bence hemem uzman birkişiyi bul aksi takdirde aysonu faturan cok kabarık olur

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
129,227
Kullanıcılar
451,596
Son üye
erenadem_25

Yeni konular

Geri