EMO- Elektrik Mühendisleri Odası

EMO sizce Elektrik Mühendislerini temsil edebiliyormu?

• Kullanılan toplam oy
    142
  • Anket kapatılmış .

amertebe

Üye
Arkadaşlar Elektrik Mühendislerinin bir odası var hepinizin bildiği gibi. Bu odanın faaliyetlerine baktığınızda sizleri temsil ettiğini düşünüyormusunuz? Sizce elektrik mühendisleri odası elektrik mühendislerlerini temsil edebiliyormu?? Sizce elektrik mühendisleri odası emperyalist düzen, emektar işçiler gibi söylemler kullanmalı mı?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
EMO'nun farklı Elektrik Mühendislerinin farklı sorunları var. EMO'yu çağa ayak uymaya davet etmek gerekiyor... Kesinlikle neyi temsil ettikleri belli değil..

Meslek kuruluşundan çok, siyasi bir kuruluş. Nükleer Santrala karşı çıkan bir odamız var.

Emo siyaset yeri olmuş bence Mühendislere hizmet etmek yerine işi gücü bırakmışlar meydanlarda gösteri yapıyorlar. Durum böyle olunca kanunlardaki boşluklardan yararlanan kendini bilmezler, elektrik mühendisinin yapması gereken işleri yapıp hem haksız rekabet yaratıyorlar hemde kalitesiz işlerin yapılmasına sebebiyet veriyorlar. Sonra elektrik kontağından çıkan yangınları TV lerden izliyoruz. Anlamadığım neden sigorta şirketleri işin üzerine gidip sorumluların cezasını bulmasını sağlamıyorlar????

Elektrik mühendisleri olarak bizi temsil eden odayı yerden yere vurmaya hakkımız yok. Eksikler,yanlışlıklar yok mu? elbette var ama takımına küfreden taraftar edasında olaya yaklaşmak eğitim ve kültür seviyesi yüksek insanlara hiç yakışmayan bir yaklaşımdır. E.M.O'nun sıradan bir üyesi olmam dışında hiç bir bağlantım yoktur bunuda belirteyim.
Gördüğünüz eksikliklerin,yanlışlıkların kaçını odanıza bildiriyorsunuz? kaçının çözümü için mücadele ediyorsunuz? yada yanlışlıkları düzeltme adına odanızda neden görev almıyorsunuz? ODANIZA NEDEN SAHİP ÇIKMIYORSUNUZ? ama haklısınız yıkıcı olmak yapıcı olmaktan herzaman çok daha kolay bir yöntemdir.

aynen katılıyorum hepinizie. emo'nun şimdiye kadar bana 1 gram faydası olmadı. elk. mühendislerinin durumlarını düzeltmek adına yaptıkları birşey göremiyorum ben. aksine proje onaylamak (sadece damga vurmak) için bir sürü para almaktan, aidatları toplamaktan başka bişey aklıma gelmiyor emo yu düşündüğümde. nükleer santrale bir elektrik mühendisliği kurumunun da karşı çıkması zaten ne kadar teknik açıdan yapıcı olduklarını gösteriyor. demek ki üyelerine güvenleri ne kadar tam sa nükleer santrallerin iyi yönetilemeyeceğini düşünüyorlar. adamların deniz altıları 40 yıldır yumruğum kadar maddeyle devamlı çalışıyor, 1 lira enerji masrafları yok, biz hala baraj yapacam diye uğraşıyoruz. enerjide yarışamıyorsan hiçbir konuda yarışamazsınız.

Hükümetimizin ve bilimum aydınlarımızın dillerinden düşürmediği demokrasi ;sandığa gidip oy kullanmak değildir.
Ben teknisyenim .Dolayısıyla bu konu hakkında yorum yapmak bana düşmez.Yine de dayanamıyorum.
Her üye ,meslek odalarının işleyişini haklı-haksız eleştirebilir.Bu doğal hakkıdır.İyi de be güzel kardeşlerim.Kaçınız yumuşak yerlerinizi kaldırıp oda toplantılarına katılıyor,oy kullanıyor,denetliyorsunuz?
Oda toplantılarını geçtim;kaçınız okul aile toplantısına katılır,kaçınız(veya kaçımız)Apartman toplantısını zûl addetmez?!
Sonra kalkmış'' odalar siyasete bulaşmış hiç bir işe yaramıyor'' diyorsunuz.Bu tavrın ''bu mühendisler bir halt bilmiyor''diyen teknisyenlerinkinden tavrından farkı ne?

Elektrik mühendisleri olarak bizi temsil eden odayı yerden yere vurmaya hakkımız yok. Eksikler,yanlışlıklar yok mu? elbette var ama takımına küfreden taraftar edasında olaya yaklaşmak eğitim ve kültür seviyesi yüksek insanlara hiç yakışmayan bir yaklaşımdır. E.M.O'nun sıradan bir üyesi olmam dışında hiç bir bağlantım yoktur bunuda belirteyim.
Gördüğünüz eksikliklerin,yanlışlıkların kaçını odanıza bildiriyorsunuz? kaçının çözümü için mücadele ediyorsunuz? yada yanlışlıkları düzeltme adına odanızda neden görev almıyorsunuz? ODANIZA NEDEN SAHİP ÇIKMIYORSUNUZ? ama haklısınız yıkıcı olmak yapıcı olmaktan herzaman çok daha kolay bir yöntemdir.

Mühendislerin sorunları sence belli değil mi kardeş. Siz hangi ilin odasına bağlısınız bilmiyorum ama ben ankara için konuşayım, siyasi rengini belli etmek için buradakiler her türlü eylemde varlar ama mühendislerin çalışma şartlarını iyileştirmek için hiç sağlam adımlar attığını göremiyoruz malesef. Taban fiyat belirlemiler mesela, ama bunun bir yaptırıcılığı yok. Kendi üyelerini bu tür durumlar için örgütlemesi gerekirken garip garip işler için örgütlendiklerini görüyoruz.

Hükümetimizin ve bilimum aydınlarımızın dillerinden düşürmediği demokrasi ;sandığa gidip oy kullanmak değildir.
Ben teknisyenim .Dolayısıyla bu konu hakkında yorum yapmak bana düşmez.Yine de dayanamıyorum.
Her üye ,meslek odalarının işleyişini haklı-haksız eleştirebilir.Bu doğal hakkıdır.İyi de be güzel kardeşlerim.Kaçınız yumuşak yerlerinizi kaldırıp oda toplantılarına katılıyor,oy kullanıyor,denetliyorsunuz?
Oda toplantılarını geçtim;kaçınız okul aile toplantısına katılır,kaçınız(veya kaçımız)Apartman toplantısını zûl addetmez?!
Sonra kalkmış'' odalar siyasete bulaşmış hiç bir işe yaramıyor'' diyorsunuz.Bu tavrın ''bu mühendisler bir halt bilmiyor''diyen teknisyenlerinkinden tavrından farkı ne?

o zaman sizin dediklerinize göre odanın işleyişinde sorun olduğu konusunda hemfikiriz. ama bunun sebebinin üyeler olduğunu söylüyorsunuz. aynen katılıyorum. ama burdaki toplantılar hafta içi mesai saatleri içinde yapılıyor, nasıl üyeler bu organizasyonlara katılabiliyor anlamadım. bu arada odaya üye olanların siyasi kimlikleri çok çeşitli olabileceğinden , odanın bir siyasi akıma dahil olması bence sakıncalı.

Elektrik Mühendisleri odasının mantığı elektrik mühendisleri işçidir ve dolayısıyla işçilerin haklarını savunursak elektrik mühendislerinde haklarını savunuruz. Oysaki işçilerin haklarını savunmaya çalışan birçok kurum ve siyasetçi var. EMO yıllardır kendi yöneticilerin siyasi fikirlerini savunmaktan başka hiçbir kayda değer birşey yapmıyor maalesef. Diğer yandan bunun suçu hepimizde, EMO'nun Elektrik Mühendislerini temsil etmesi ve haklarımızı savunabilmesi için tüm elektrik mühendislerini bunun üzerine çalışmaya davet ediyorum.

Forum istatistikleri

Konular
129,062
Kullanıcılar
451,333
Son üye
Buderusss

Yeni konular

Geri