En Güvenli Yıldız Üçgen Devresi?

canj23

Üye
arkadaşlar elimde ve forumda bulunan bir çok farklı yıldız/üçgen kumanda devreleri var fakat en güvenli olan hangisidir çözemedim en güvenli yıldız/üçgen devresi hagisidir yollarsanız sevinirim arkadaşlar... .yoksa hepsi aynıdır diyebilirmiyiz hepsi aynı işi görürmü cevaplarınızı bekliyorum

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elinizde hangi devreler var bilmiyorum... Hepsi iş görür ancak; Yıldız-Üçgen zaman rölesi kullanmanız iyi olur...

Güvenilirlik yönünden baktığımızda bütün yıldız üçgen devreleri iş görürler.Herhangi bir güvenlik sorunu yaşamazsınız.

kontaktörlerin yardımcı kontakları üzerinden kumanda devresi geçen tüm devreler güvenlidir

Yıldız ve Üçgen kontaktörlerinin birbirlerine elektriksel kilitleme olan devreler güvenlidir.Sorun çıkmaz...

arkadaşlar yerimi bilmiyorum ama bana kontrol devresi ile yıldız üçgen kontaktörü kablo bağlantısını resimli olarak anlatacak bi arkadaş varmı ? rst a1 ucları felan ,nasıl bağlanıyor kaç kontaktör kullanıyoruz, yıldız üçgen rolesi nasıl bağlanıyor. şimdiden teşekkürler...

kontaktörlerin yaptığı elektriksel kitleme olanlar her zaman için güvenlidir ;)

yıldız üçgen devrelerinde en güvenli yol ve en sağlam yol 4 kontaktör ile yıldız üçgen yol vermedir.( enversör değil)
ama üç tane ile yapılırsa devrenin yıldızdan beslenmesi gerekir ki yıldız köprüsü olmadan motor kalkmasın bazen yıldız çekemeyebilir ve ozaman da motor direkt üçgende kalkabilir... tabi biraz daha düşününce daha da geliştirilebilir

bir cok yıldız üçken bağlantı şeklivar iyibir yıldız üçken devresi genelde yıldız kontaktörü ana kontaktörden kücükrür .yıldızın anadan önce cektiği ve üçkene gectikten sonra zaman role sinin enerjisinin kesildiği bevredir .resim atamıyorom formda bu özeliklerde bircok yıldız üçken devresi var.

telemekanık marka mekanık emnıyetlı yıldız ucgen devresı en garantılısıdır
yıldız ve ucgen kontaktorlerı mekanık olarak bırbırını kontrol eder
su an varmıdır bılmıyorum bu sıstem

Forum istatistikleri

Konular
128,818
Kullanıcılar
450,908
Son üye
mert095

Yeni konular

Geri