En hızlı PLC hangisi?

aynı hatayı bendede verıyor.. yardımcı olurmusunuz ne yapmam gerek.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Dvp-sa plc 3100 steplik programı 0.9-0.11 milisaniye arasında tarıyor.sizce iyimi?
Kolay gele.

PİC Programlama Eğitim CD çekilişine katılmak istiyorum.

Phoenix contac firmasının RFC serisi PLC leri şu anda üretilen en hızlı CPU lu PLC ler olarak biliniyor. 0.001 ms olarak hızları belirtilmiştir. tabi fiyatları da bu hıza uygun bir şekilde yüksektir.

Bende ceyhanII arkadasima katiliyorum. CPU larin hizlarina bakarken verilen hiz degerlerinin programlarinin icerikleri de cok onemlidir. bool, word, float, dword vs. bunlara dikkat etmek gerekiyor hizi incelerken.

Bizim RFC 470 PN 3TX icin bir ornek hiz; (Profinet destekleyen)
"Processing speed 1 K bit statement 0.005 ms"

En hızlı işlem yapan PLC hangisidir arkadaşlar. Benim bir fikrim var ama konu ile ilgili bu formda tartışmaya raslamadım. Sizlerin fikrini de merak ediyorum.

Arkadaşlar herhangi bir uygulamam için hızlı CPU aramıyorum. Hızlı ile yavaş CPU' nun nerede gerekli olduğu, nezam hızlı CPU seçmek gerektiği açıklığa kavuşsun yeterli. Birkaç yıl önce bir uygulamamda CPU hesaplama hızı ile ilgili bir sıkıntı yaşadım ve şanslıymışım. Şans insana ancak bir kez güler, eğer yanlış bir seçim yapmış olsaydım bana pahalıya patlayabilirdi. Genç arkadaşların benzer bir hataya düşmesini istemem. Zeten formların amacı bu değil mi. Bu konuyu açıklığa kavuşturalım, bilgilenelim bu konudaki kültürümüz artsın, isteğim budur.

diğer markaları bilmiyorum ama vipa speed7yi fuarlarda hep kendilerini s7300 ler ile kıyaslarken ve hızda fark atarken görüyorum.
açıkçası hiç cycle time'ı dikkate almam gereken bir iş yapmadım, bu yüzden s7 300 den pek şaşmam.

ne tür bir uygulamada cycle bu kadar önem kazanıyor örnek verebilir misiniz?

arkadaşlar bana kuluçka makinesinin devresi lazım bana yardımcı olabilecek arakadaş varmı acaba yanıtlarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler

diğer markaları bilmiyorum ama vipa speed7yi fuarlarda hep kendilerini s7300 ler ile kıyaslarken ve hızda fark atarken görüyorum.
açıkçası hiç cycle time'ı dikkate almam gereken bir iş yapmadım, bu yüzden s7 300 den pek şaşmam.

ne tür bir uygulamada cycle bu kadar önem kazanıyor örnek verebilir misiniz?

25 nano saniyelik tepki süresi sanırım olayı açıklamak için iyi bir slogan.
Boost Your PLC System: FPGA Programming - Developer Zone - National Instruments videoyu izlerseniz fikir verebilir.

En hızlı programladığın PLC, en hızlı PLC dir :)

Forum istatistikleri

Konular
128,838
Kullanıcılar
450,934
Son üye
altandomx

Yeni konular

Geri