Merhabalar
Buna benzer cihazlardan bende otelde 5 adet kullanıyorum.Bendeki modellerin içerisinde büyükçe bir transformatör ve birde elektronik kart var.Uzun zamandan buyana kullanıyorum.Ama adı enerji saver olmasına rağmen enerji tasarrufu ile uzaktan yakından alakası yok ama göz ardı edilmemesi gereken bir husus cihaz regülatör gibi çalıştığı için ampüllerin bozulmasını önemli ölçüde geciktirdiği için burada bir tasarruf söz konusu olmaktadır.

Bahsettiğiniz duruma tasarruf demeden önce,o cihaza kaç ampul parası verildiğine bakmak lazım.
artık neye inanacağımızı bilmez olduk nedir bu kandırmaca oyunları... baytek in ürettiği vecta isimli ısıtıcıda meğer yalanmış tıpkı erke dönergeci gibi. bunları yapanlar birazcık dürüst olsalar ne olur sanki. Kontrol mekanizmalarının bunlara izin vermemesi gerekir bence...

Kontrol mekanizmaları bunları kontrol etmiyor.Ama bir de oto kontrol mekanizması diye bir şey var.Burada,forumda bunlara inanmayın diye bas bas bağıran kişiler,ya da bu cihaz yarayışlıdır diyenler, sonuç olarak bu şey yarayışlı mıdır,yarayışlı değil midir diye tartışan,vakit harcayan insanlar,
bunu o firmaya ortak oldukları için yapmıyorlar,ya da rakip firmaları olduğu için yapmıyorlar.Bir şekilde oto kontrol sağlamaya çalışıyorlar.Yoksa işim gücüm yok ta milletin dönergeciyle mi uğraşacağım.Eğer güzel bir şeyse haberlenelim,haberdar edelim, yalansa, milleti uyarma görevini üstlenelim diye uğraşıyorum,uğraşıyoruz.
Fakat bizde de biraz kabahat yok mu? Hep boş hayaller peşinde koşanlar kabahatli değil mi?
Dönergeç dönecek te,ben parayı kıracam da,hawaii de çıtırlarla yiyecem de, ohoooo. Ya Rahmetli :) SÜLÜN OSMAN bile bunlardan insaflıymış ha.Hiç olmazsa elle tutulur,gözle görülür bir şey satmaya kalkmış millete :)

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Tabiki otokontrol olmalı ve tabiki kurumlar her şeyin peşinde koşamayabilir ama en azından verdikleri belgelerin reklamlarda alenen farklı maksatlarla kullanılmasına seyirci kalmamaları lazım.
Yakın geçmişte geçen bir olayı anlatayım. Konu tanıdık bir çoğunuz konuyu haberlerden takip etmiş olabilirsiniz. Kısaca özetliyorum Vekta yüzde seksen enerji tasarrufu sloganıyla piyasaya çıkmış ve TSE den aldığı test raporu ile iddasını desteklemişti. TSE konuya günlerce sesini çıkarmadı göz yumdu. Taki UFO açıklama yapana kadar. UFO "reklamlarda verilen bilgi yanlıştır. Vekta hiçbir şekilde enerji tasarrufu yapamaz olayı yargıya taşıyacağız" deyince TSE nin paçası tutuştu ve açıklama yaptı " bizim verdiğimiz belge tasarruf yaptığıyla ilgili değildir sadece getirilen cihazın gücünü ölçtük. Ama vekta bu raporu yanlış şekilde beyan ediyor" dedi. Peki TSE neden UFO firması olayı yargıya taşıyıncaya kadar bekledi . Vekta piyasayı 2-3 trilyon dolandırdı. TSE zamanında açıklama yapıp bu bir kandırmacadır deseydi adamlar bu kadar dolandırıcılık yapamazdı.

Biz bu cihazları üniversitede cihazlarımızla yaptığımız analizlerde sadece akımın düştüğününü bu akımın sadece aktif akım olmadığını, görünür akım olduğunu gördük. AKtif akımda bir değişme olduğunu görmedik bu tür cihazlarla sadece evlerde endüktif reaktif yüke kompanzasyon yapıyor. Bu endüktif reaktif güç evlerimizdeki elektrik saatlarine yansımıyor. baktığımız waatmetrede hiçbir sapmanın olmadığını sadece varmetrede düşme gözlemledik bu varmetredeki bizim aktif sayaca yansımayan bir güçtür. Normal ampermetrede ölçüm yaptığımızdaakımın düştüğünü gördük. Ama bu akımın endüktif reaktif ve aktif akımın karelerinin toplamının karaköküne eşit olduğu için, bu akım görünür akımdır tabi ampermetreyi bağladığımızda akım düşüyor çünkü devredeki cosq 1 yaklaşıyor. Bu yaptığımız deneyler neticesinde bunun bir kandırmaca olduğunu gözlemledik.

haklısınız arkadaslar yokmu bu elektrıgın bı tararruf seklı
bende bu cıhazlar uzerınde calısmalar yaptım tabıkı olmuyo

Elektriğin tasarruf şeklini her zaman söylüyoruz. Tasarruflu ürün kullanmak. (A+ vb.) Ayrıca bedava enerjiyi kullanmakta avantajdır. (Rüzgar, güneş vb.)

Arkadaşlar herkes çok güzel elinden geldği kadar yorumlamış fakat bu cihazlar yeterli kondanstörler ile a sınıfı enerji ürünlerindeki teknolojiyi kullanmayı amaçlamışlar. Ayrıca mikro çip kontrolü kullandıklarını duydum. Sanırım doğru yerde doğru ürün kullanılırsa etkisi olur antalya da üretim yapan bi firma galiba bunu başarmış fatura bedeline göre sanırım evdeki ürünleri tahmin ederek 9 ayrı çeçit monofaze ve trifaze şebekeler için uygun faz koruma ve tasarruf cihazı piyasaya sürmüş belirtilen belgeler fazlasıyla mevcut ayrıca ihracat için CE belgeleride bulunuyor.

Arkadaşlar herkes çok güzel elinden geldği kadar yorumlamış fakat bu cihazlar yeterli kondanstörler ile a sınıfı enerji ürünlerindeki teknolojiyi kullanmayı amaçlamışlar. Ayrıca mikro çip kontrolü kullandıklarını duydum. Sanırım doğru yerde doğru ürün kullanılırsa etkisi olur antalya da üretim yapan bi firma galiba bunu başarmış fatura bedeline göre sanırım evdeki ürünleri tahmin ederek 9 ayrı çeçit monofaze ve trifaze şebekeler için uygun faz koruma ve tasarruf cihazı piyasaya sürmüş belirtilen belgeler fazlasıyla mevcut ayrıca ihracat için CE belgeleride bulunuyor.

Arkadaşım 2007 den beri bu konu işleniyor hala bu mesajı yazıyorsun. Yorumları hiç mi okumadın.

Arkadaşım hiçbişey 2007 de değil zaman sürekli ilerliyo sen bana cevap verirken ne amaçladın neyi kastettin anlamadım

Bu cihazlardan bende takıyorum ama asıl itibari ile satın almak için bana gelen müşteriye satmıyorum tamamen düzmece ama firma tarafından satılanları mecburen takıyorum yorumsuz arkadaşlar ben deneyler neticesinde tasarruf göremedim ama florasan lambası yüksek miktarda olan bir magazada aylık ortalama üzerinde %7 tasarruf gözüktü bende hayret ettim ama elbet vardır bir hikmeti makina tarafından olupolmadıgını bilemedim

Bu cihazlardan bende takıyorum ama asıl itibari ile satın almak için bana gelen müşteriye satmıyorum tamamen düzmece ama firma tarafından satılanları mecburen takıyorum yorumsuz arkadaşlar ben deneyler neticesinde tasarruf göremedim ama florasan lambası yüksek miktarda olan bir magazada aylık ortalama üzerinde %7 tasarruf gözüktü bende hayret ettim ama elbet vardır bir hikmeti makina tarafından olupolmadıgını bilemedim

Dediğiniz lambaların balanstında kayıpları yok etmek için eskiden kondasatör vardı.Tasarruf kandırma cihazının içinde ne var?cevabınızı verdiğinizde faturanın sadece florasanda neden etkili olduğunu anlarsınız.

Forum istatistikleri

Konular
128,793
Kullanıcılar
450,879
Son üye
arifardaozdemir

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri