entes arıza

Yapmıs oldugumuz kompanzasyon sisteminde entes 12 cs kullandık tesisin sebekesinde alıcı calısıyorken cosq 80 cıvarlarında olmasına ragmen devreye kondansatör almıyor fakat reaktif güc kontrol rölesinin sigortalarını kapatıp yani enerjisini kesip tekrar verdikten sonra röle normal calısıyor ve cosq 99 gösteriyor belli bir zaman sonra yine bastaki yazmıs oldugum duruma geliyor bunun sebebi ne olabilir uzman arkadaslara simdiden tesekkür ederim

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
röle arızalı olabilir dostum.Bence

röle ayarlarını yaptınmı? rölede indüktif ve kapasitif oranları kaça ayarladın onlara bak

Devrede, sabit kondansatör veya harmonık/kapasitif yük üretecı varmı. Sabir ko0ndansatör varsa, önce devreden çıkararak bakın, normale dönerse bağlantı yerını kontrol edın. RGK nin akom trafosunundan önce akım almasını sağlıyacak bağlantı yapın. Sistemde, UPS benzerı, invertör gibi cihazlar varsa, onları devreden çıkararak röleyı kontrol edınız...

RGK nin akom trafosunundan önce akım almasını sağlıyacak bağlantı yapın?derken, zeybek arkadaşım dalgınlığına geldi sanırım.

arkadaslar röle ayarlarını ve indiktif ve kapasitif oranları ayarladım defalarca kontrol ettim sistemde aydınlatma bilgisayar agırlıklı oldugundan 1 kademeye trifaze diger kademelere monıfaze kondansatör kullandım 10. programı sectim kondansatör degerlerini rölenin hafızasına kaydettim sistem tam yükte calısırken cosq 99~~100 civarlarında seyrediyor yük azaldıktan belli bir zaman sonra cos q 80 civarlarına düsüyor fakat rölenin enerjisini kesip tekrer verince sistemdeki yük aynı olmasına ragmen cos q 99 göstermeye baslıyor

Akm Trafolarından gelen polarite uçları doğru faz sırasına göre bağlanmış mı?

genc arkadas akım trafosundan gelen uclar ters baglandıgında röle otomatik olarak algılıyor yanlıs bir baglantı oldugunda röle ikaz veriyor röle entes 12 cs demistim

Röle polarite uçlarını düzeltir (k-l yi l-k yapar) . R fazındaki k-l uçlarını s fazındaki akım trafosunun k-l uçlarının bağlanacağı yere bağlarsan düzeltemez.

tabi düzeltmez baglantıları kontrol ettim arkadasım bundan bir süpeniz olmasın buradaki arıza bana göre röle nin hafızasına kaydettigim otomatik tanıttıgım kondansatör kademelerini hafızasında tutamıyor röle kademelerini kontrol ettigimde normal görünüyor fakat kondansatörleri devreye almıyor fakat enerjiyi kesip vrdigimde röle 6 - 7 saat normal o.99 _100 arasında calısıyor yükler devreye girip cıktıkca röle hafızasını kaybediyor ve cos fi 0.75 _ 0.80 lerde serediyor

Forum istatistikleri

Konular
128,929
Kullanıcılar
451,104
Son üye
yakskl

Yeni konular

Geri