Entes RG3 12 CS Yardım

firmamızda 400 kw lık kompanzasyon sistemi kurdum ama bir türlü reaktifi %26 dan aşağı düşüremedim kapasitifde %12 olarak çıkıyor sistemde 2 adet 137 kw ac sürücülü eksantrik pres motoru var bu iki motor devredeyken reaktif %13 aktif %6 çıkıyordu fakat 137 kw DC motor olan bir preste çalıştırmaya başladıktan sonra reaktif %26 kapasitif %13 den aşağıya düşüremedim ne yapmalıyım

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
137 kw dc motor dc kaç voltla çalışıyor

hem ac sürücüler hemde dc motorun doğrultucuları başlı başına birer harmonik üreteçleri,harmonik ölçümü yaptırıp buna uygun çözüm yoluna gidilebilir,ayrıca kompanzasyon panosu hakkında detaylı bilgi vermemişsiniz.Kaç kvar hangi röle kullanıyorsunuz,akım trafosu oranları ,kadema güçleri (kvar) v.s..

entes rg3 12cs röle akımtrafosu 600\5 cevrim oranı 120 12 adet kondansatör qf 100 135 kvar kondansatör yüklü deşar dirençleri bağlı dediğim gibi dc motor devreye aldığımızda olay ortaya çıkıyor harmonik filitreleri ile bilgisi olan varmı tşkler

Arkadaşım yanlış bilmiyorsa presler çok kısa sürelerle çalışırlar ve harcadıkları güç değişkendir. Klasik kompanzasyon ile işiniz zor gibi... Tristörlü sistemleri araştırıp tesis etmenizi tavsiye ederim...

firmamızda 400 kw lık kompanzasyon sistemi kurdum ama bir türlü reaktifi %26 dan aşağı düşüremedim kapasitifde %12 olarak çıkıyor sistemde 2 adet 137 kw ac sürücülü eksantrik pres motoru var bu iki motor devredeyken reaktif %13 aktif %6 çıkıyordu fakat 137 kw DC motor olan bir preste çalıştırmaya başladıktan sonra reaktif %26 kapasitif %13 den aşağıya düşüremedim ne yapmalıyım

benim önerim smart svc şönt reaktörlü sistem ben biçok kaynak makinalarının olduğu yerde kullandım ve sonuç aldım ...

Forum istatistikleri

Konular
129,048
Kullanıcılar
451,318
Son üye
ibrahimturan20

Yeni konular

Geri