Entes rg3-12c/cs arızası

durceylan ' Alıntı:
Görkem arkadaşımıza katılıyorum. Ayrıca ben çamur atma niyetiyle cevap yazmadım ve diğer arkadaşların da karalama gibi bir düşüncelerinin olduğunu sanmıyorum. Ama ortada bir problem de varsa ilgili üretici firma tarafından ArGe'de araştırılır gerçeği var mı diye. Ciddi söylüyorum, cihazı kullanmadım ama Entes rölenin set değerlerini kaydetmediğini  duydum. Belki müşteri eksik bir işlem yapıyor olabilir, bu bir ihtimaldir. Bilgilendirmek lazım, müşteri nerede hata yapıyor. Hangi işlemleri yapmazsa set değerleri kaydolmaz. yoksa bu forumlar ne işe yarar?
arkadaşım bildiğimiz şeyler varsa paylaşalım amenna bilgiye herzaman muhtacım ama demişler yapmışlarla uğraşmayalım isterseniz başkalarının sölediği kendimiz yaşamadığımız şeyleri aktarıp zor duruma düşmeyelim ben bahsedilen röleyi kullanıyorum ve sabit  IP kullanarak internet üzerindende takip edebiliyorum duyumlarla işler yürümüyor dediğiniz gibi hafıza sorunu yaşamadım  sadece merak ettim arkadaşım 

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Çok bilgilendim, iyi çalışmalar sizlere. Sağol

Entes RG3-12C rölenin, yapılan ayarları hafızaya kayıt işlemi şu şekilde oluyor:
Ayar yapmak istenilen menüye girilir.
İstenilen ayar yapılır.
Başka ayar yapılmayacaksa ESC tuşuna basılır.
Ekranda SAVE SEt yES yazısı görünene kadar ESC tuşuna basılır.

SAVE SEt yES yazısı görününce yapılan işlemleri kaydetmek için SET tuşuna basılır.
Yanlışlıkla SET tuşu yerine ESC tuşuna basılırsa eğer, röle yapılan ayarları kaydetmeden menüden çıkar.

Sorun sanırım buradan kaynaklanıyor. Son aşamada SET yerine ESC tuşuna basılıyor.

palo ' Alıntı:
arkadaşlar taktığım entes RG3-12C/CS RÖLESİ bana R08-R09 alarm kodlu arızası veriyor alarm ışığıyla birlikte %ısığı yanıyor reaktif kapasitif oran ayarlanan değerin üzerinde yazıyor bu arızanın sebebi nedir acaba yardım ederseniz sevinirim
arkadaşım R08 hatası kapasitif değerleri ayarlananaın üzerinde nedeni hatalı komponzasyon
R09 hatası indüktif değerleri yanlış nedeni hatalı komponzasyon bunuda öncelikle akm trafolarının değerini düzelterek başla bir tavsiyem var sana sayaçın önüne bir gurup koy yardımcı olur sana

atarca ' Alıntı:
Aynı röleyi kullanıyorum ve benzer sorun yaşadım.
Öncelikle tüm bağlantıların doğru yapılmış olacak.Yani Akım trafolarından gelen uçların sırası ve bağlı oldukları fazların sırası önemli. röle değerlerinin doğru girilmiş olması gerekli, grupların röleye otomatik olarak tanıtılması gerekli ayrıca trafo kayıplarına karşı akım trafoların önüne trafonun kapasitesine bağlı yaklaşık %8 oranın da grup koyman gerekli. eğer sonuç alamazsan entes teknik departmanından yardım isteyebilirsin.0216 313 01 10 numaradan ulaşabilirsiniz.arkadaş bu röle otomatik olarak akım trafosundan gelen kabloların yönünü değiştiriyor

Genç arkadaş teşekkürler. İşte bu kadar. Polemiğe gerek kalmadan sorunların çözümlenmesi önemlidir.

Sanırım arkadaşımız o tarihten bu güne entesin teknik desteğini arayarak sorunu çözmüştür.
Entes rölede ceza oranı sınırı diye bir şey var.Sözde(bende çalışmadığı için sözde dedim) senin sayacının indüktif ve kapasitif oranlarını hesaplıyor.Ve sana bunu ekranda gösterebiliryor.Bir de buna sınır koyuyorsun.diyorsun ki örneğin indüktif yüzde 10 u geçerse,kapasitif yüzde 7 yi geçerse bana haber ver.ben de duruma müdahale edeyim.Bu arkadaşımızın sisteminde bu oranların set edilen oranları geçmesi sonucu röle alarm veriyor.Hatta alarm kontağına siren falan bağlasaymış siren de ötecekmiş.Entes kondansatörde terslik görünce o kondansatörü kapatır.Fakat bu gibi alarmlarda çalışmasına devam eder.devam eder dedim ama ayarlanırsa kapatır mı ona bakmam lazım.(ama bakmayacağım ,çünkü entes kullanmıyorum şu an,forumda var kataloğu,kullanan baksın :)

ArkadaŞlar Şuan bendfe bİ sorun yaŞiyorum kapasİtİf yÜksek bendede pratİk olarask ne İŞlem yapabİlİrİm kullandiĞim role rg3-12c serİdsİ yanliz 6 kademesİnİ kullaniyorum deĞerlet 42 akt 8 reaktİf 98 kapst yenİ bİ market burasi Şu an sadece floresan gÜcÜ var

Ekranda 3 cos gÖstergesİ eksİ İŞarete dÜŞtÜĞÜ halde caps ledİ yanmiyor sanirim olduĞundan Çok kond devreye3 aliyor bİ yardimci olabİlİrmİsİnİz İŞİm Çok acİl

Arka arkaya mesaj yazmayınız. Değiştir butonunu kullanarak mesajınızı değiştirebilirsiniz. (mesajınızı bir önceki mesajınıza ekledim)

Düzenleme: Roboelektronik 10.06.2008 17:45

servo ' Alıntı:
İŞİm Çok acİl

Sn servo,rolenin baglanti ve programlama rehberini iyice okudunuz mu,ozellikle akim trafolari polaritelerinden emin misiniz,akim trafo uclari ters girilmis ise,role tam tersi davranabiliyor...benim basima geldi,8 kademeli bir role (entes) 1 kademeyi almasi gerekirken, 7 kademeyi devreye alip 1 kademeyi bos birakiyor yani tam tersi davraniyor...Bir de kontaktor kumanda fazi ile role besleme fazi ayni degilse ( tek akim trafolu rolelerde) veya ana baradan once degilse de ayni sorun yasanabiliyor...Ama bence hemen akim trafo uclarini degistirip bir de oyle denyin( diger tum baglanti ve ayarlar dogruysa) problem cozulecektir.
Saygilar

Seha kardeş merak etme. Ben entes'i kaç kere aradım, ama nafile. ordan oraya aktardılar. Hiç yardımcı olmadılar. Telefon melefon hepsi hikaye. Entes'le oranları tutturamadım ama bugüne kadar 27 tane sistem kurdum. bunların 24'ünü kael ile kurdum. 3 tanesini de elektropan ile. sistemlerin gayet süpper çalışıyor. Entes çözemedi ama. Napiyim yardımcı olmuyorlar ki. Yok numarası 0 21........ bilmem ne!!! yardımcı olacaklarmışşşş

Forum istatistikleri

Konular
129,170
Kullanıcılar
451,521
Son üye
mccan_

Yeni konular

Geri