Ev yapımı CNC Router projem

MAXMALI.COM | ripper ? build log / part 7

bu adresteki makinenin üst köprüsüne bakarmısın

biri yatay biri dikey. gayet mantıklı ve güzel tasarım

Şöyle bir bağlantı aparatına ihtiyacım olacak. Makine hazır olmadığı için dışarıya yaptırmam lazım çünkü bu arkadaşlar 185 sterlin istiyorlar. Allah'tan korkmazlar. Şu aparata o kadar istenir mi! Yuh!!!

Clone Universal Duplicator - Bosch GKF 600 Router Clamp

Ekli dosyayı görüntüle 16348

Sayın Üstad'lar;
Bu ve bunun gibi aparatlar için bir üretim planı düşünüyorum,
Hatta imkan olursa daha ileriye götürüp makanik aksamı paket haline getirmek düşüncelerim arasında, Hazır sizleri bi arada yakalamışken kıymetli fikirlerinizi benimle paylaşırmısınız.

Mesela; 185 sterlin/3.720 kur=688,20 TL. Gümrük/nakliye/20-30 gün bekle yerine. istanbul teslim yarı fiyatına gibi?

Sayın; [MENTION=237159]Suat_Korkmaz[/MENTION] bu bir teklif değildir. Yanlış algılamayın. Sadece takip ettiğim kadarıyla bu işlere aşina olduğunuzu gördüm. Bu türlü bir oluşuma girmek mantıklımıdır? Sizin ve Üstad'ların tecrübelerinden yararlanmak için soruyorum.

Saygılarla

Düşündüğünüzün aksine pek aşinalığım yok malesef. İlk makinesini yapmaya çalışan bir garip yazılımcıyım bu yüzden üstadların fikirleri benimkilerden daha kıymetli olacaktır.

Teşekkürler.

Şurada Bosch için bir aparat buldum. Güzel birşeye benziyor. 70 dolar fiyat var. Ne dersiniz? Makbul mü?

Bosch Colt Tool Holder - Bosch Colt Tool Holder

BC_tool_holder.jpg

BC_tool_holder2.jpg

O kadar profili kaynattın bir buna mı takıldın ?
İstediğin ölçüde bir plakaya istediğin şekilde kıvırdığın lamayı kaynat devam.

Z eksenine el aletlerini kablo bağı ile bağlayıp iş bitirenler var.

Abi ben de şimdi ona kafa yoruyordum. Aklıma aşağıdaki gibi birşeyle alüminyuma 70 mm delik açmak geldi ama bunun için iyi bir frezeye ihtiyacım var. Elimdeki mini frezenin gücü yetmeyebilir.

Elimdeki malzemeyle sadece alüminyum kaynatabiliyorum. Alüminyum plakayı bükersem de kırılabilir. Diğer taraftan hazır bir aparata da o kadar para vermek istemiyorum. Kendim yapmam lazım.

$(KGrHqUOKo4FIfV)OLOjBSP6KtTLwQ--60_3.jpg

.. alüminyuma 70 mm delik ..
Bütçe kısıtlı ise değmez bir sürü aparat yazık.
Zaten cnc bitince kendin kesersin istediğin gibi.
Resimdeki basit 2 kelepçe yap .
Alttan boğaza göre yukarıdan gövdeye göre.
20*5 30*5 AL lama kolayca bükülür.
Bir kaç da cıvata attın mı tamamdır.

es9kzt.png

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
129,070
Kullanıcılar
451,349
Son üye
ilkermansiz

Yeni konular