Evin iki odasında elektrik yok

Elmiras

Üye
Sinek savar gece lambası ödevimi yapmaya çalışırken fiş başlığı (prize takılan parçanın adını bilmiyorum), kablo ve duyu bir birine bağladım ampulü de taktım ve sıra geldi denemeye. Prize taktığım anda odadaki elektrik gitti. Yanındaki odanın da gitti ve iki odanın da prizleri çalışmıyor. Sigortalarda sorun yok. Sizce problem ne olabilir?
Ev sahibim oldukça pinpirikli biri eğer kendim çözebileceğim bir problemse hiç ona taşımayayım

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
sigortaları kontrol gerilim var mı? belki sayaç panosundan atmış olabilir veya sayaçtaki sigorta bozulmuş olabilir kontrol ederken de kontrolkalemi veya ölçü aleti kullan.

Panel oldukça eski, tek bir sigorta var. Diğer evimde birden fazla sigorta vardır evin içinde odalara ait. Fakat burada evin dışında tek bir sigorta var. Anlayamadım gitti, kusura bakmayın bu işlerden çok anlamıyorum o yüzden düzgün aktaramayabilirim. Bir de devrede ne gibi bir hata yapmış olabilirim. Çünkü onu taktığım zaman kesildi.

Devreni görmek lazım resim atarsan yardımcı olan arkadaşlarımız olabilir..Nasıl bir ev o tek sigortalı anlamadım evi tek bir sigorta ile beslemiş olsa aydınlatmalarında olmamamsı lazım.. sen bir elektikçi çagır [emoji106]

Devreni görmek lazım resim atarsan yardımcı olan arkadaşlarımız olabilir..Nasıl bir ev o tek sigortalı anlamadım evi tek bir sigorta ile beslemiş olsa aydınlatmalarında olmamamsı lazım.. sen bir elektikçi çagır [emoji106]
İnanın bende anlamadım. Gerçekten tek bir sigorta var evin her yerine baktım. Umarım biraz kablolarla uğraştım tek odanın geldi ama güzel bir akım da yedim :D sanırım mecbur elektirikçi çağıracağım ödev de güme gitti. Çok teşekkürler cevaplarınız için

IMG_20171023_103330.jpg
IMG_20171023_103254.jpg
IMG_20171023_103841.jpg

Çok basit bir düzenek, ısı yayması gereken bir ampul gerekiyordu bende bunu taktım, neticede bölümüm elektrik üzerine değil :)

verilmiş sadakan varmış. geçmiş olsun.
Teşekkürler bir daha dokunmam ders oldu

Moderatör tarafında düzenlendi:
img_20171023_103330-jpg.41021

faz nötr teması etmiştir. kısa devre sonucu sigorta atmıştır. 1 sigorta var dediniz ya bu sigorta trip konumunda kaldı yada başka bir sigorta kutusu olmalı. saat panosunda bile olabilir.

ikinci bir akım yememek için elektrikçi çağırmanız en iyisi.

Bir birine değmesin..! Aksi halde sigortan yine atar

Ekli dosyalar

• 20171023_104750.png
    20171023_104750.png
    515.6 KB · Görüntüleme: 12

Forum istatistikleri

Konular
129,440
Kullanıcılar
451,997
Son üye
Abdurrahman111