Expansion valf içi buzlanma yapıyor

Herkese selamlar arkadaşlar r404a gazlı 3hp -18 donmuş muhafaza odada iç dengeli 4numara orifis mevcut depo devreye girdiğinde 10dk sonra emiş basıncı 2bar seviyelerinden -1 barlara kadar düşüyor ve sistem komple vakuma düşüyor soğutma tamamen kesiliyor takip ettiğimde valfin içi komple buz tutuyor sistemde nem var gibi ama komple vakum yaptırıyorum tekrar gaz şarjı yapıyorun yine aynı valf arızalı diye başka valf bağladım olmadı gazdan şüphelendim gazı değiştirdim yine aynı bir türlü valfin içinin buzlanmasını önleyemedim kafayı yiyeceğim valfin iç denge olması buna sebep midir boru çapı emiş hattı 3/4 basma hattı 3/8 boru metrajı 5mt ve yağ cebi yok cevaplarsanız çok sevinirim

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Vakumu ne kadar süre yaptınız?

Azotla kaçak testi yaptınız mı?

Yer neresi?

Vakum manometreniz var mı?

Bu aralar gazlar sahte olabiliyor. Tüp dolum değil orijinal gaz kullan.
Defrost yaptırıp fanın durduğunu kontrol et.
Sistemde nem varsa drayer değiştir ve vakum sonrası kaçak kontrolü için manometre kullanıp basınç değişimini gözlemle.
Var ise azot ile kaçak testi yap.
Valfin yönü sisteme göre ters takılmamıştır umarım.
Valf içinden fazla gaz akışı olursa donma yapar. (göz kararı gaz basmadan sebepli)

Selametle.

Vakumu ne kadar süre yaptınız?

Azotla kaçak testi yaptınız mı?

Yer neresi?

Vakum manometreniz var mı?
4saat vakumda kaldı cihaz sonrası 24 saat testte kaldı kaçak olup olmadığını kontrol için ve manometre ile baktığımda hala sistem vakumda idi kaçak testi yapıldı usta
Bu aralar gazlar sahte olabiliyor. Tüp dolum değil orijinal gaz kullan.
Defrost yaptırıp fanın durduğunu kontrol et.
Sistemde nem varsa drayer değiştir ve vakum sonrası kaçak kontrolü için manometre kullanıp basınç değişimini gözlemle.
Var ise azot ile kaçak testi yap.
Valfin yönü sisteme göre ters takılmamıştır umarım.
Valf içinden fazla gaz akışı olursa donma yapar. (göz kararı gaz basmadan sebepli)

Selametle.
4saat vakumda kaldı cihaz sonrası 24 saat testte kaldı kaçak olup olmadığını kontrol için ve manometre ile baktığımda hala sistem vakumda idi kaçak testi yapıldı usta
Usta valfin çıkışı dağıtıcı ya göre yukarı doğru çıkıyor yani valf altta kalıp dağıtıcı aşağıdan yukarıya doğru ve iç denge valf bağlanmış bunlar sebep olabilir mi

IMG_20240930_105348.jpg
IMG_20240930_105348.jpg
IMG-20241004-WA0060.jpg

Bildiğin sistemde Su var. Txv içinde böyle karlanma olmaması lazım.

Muhtemelen vakum ile suyu kaldıramıyorsunuz.

Azotlu süpürme yapın. Hatları temizleyin. Yağı boşaltıp yeni yağ koyun. Dryer i mutlaka bir kaç tur değiştirin.

Vakum yaparken bir kaç tur defrost rezistanslarını çalıştırın. Evaporatör iyice ısınsın. İçindeki nemi kaldırmak daha kolay olur. Vakum süresini uzatın.

Ben suyun bittiğini görmek için vakum manometresi kullanıyorum. Normal gaz şarjı için kullandığımız manifold vakum değerlerini göstermiyor.

Forum istatistikleri

Konular
129,460
Kullanıcılar
452,016
Son üye
kartalerdal67

Yeni konular

Geri