Fabrikasyon CNC makinası

Hayırlısı olsun Mehmet .Çalıştırdığınıza sevindim.

Öncelikle Sn. Togitogi başta olmak üzere tüm yardımcı olan üstatlara sevgiler saygılar teşekkürler, sayenizde motorları çalıştırmayı başardım. Bundan sonra swiçlerin bağlantısını yaparak daha verimli bir şekilde nasılı araştıracağım. Herkese kolay gelsin CNC li bol verimli günleriniz olsun.
Ne yaptın da çalıştı sorun nerdeymiş 2 satır yaz

togi usta eline sağlık ne sabırlı insanmıssın helal olsun ellerını öpüyorum cnc sının sahıbı kesım bıcım ıslerıne dalmış olsa gerek çalıştırınca bırakmış buraları umarım bır cıcek bıle olsa yolamıstır sıze

Öncelikle aradan dolayı üzgünüm, maalesef ara vermek zorunda kaldım. Tüm çalışmalarımı ve bağlantılar hakkında ki sorularınıza da elinden geldiğince cevap vereyim( ancak tamamen bu işle ilgisi olmayan emekli biri olduğumu unutmayın lütfen) Makinayı çalıştırmıştım ancak sıfırlama, verilen ölçülerde illerleme vb becerilerim henüz yok. Bilgilerinize...

Kısa bir sürede elimden geldiğince (tecrübelerini paylaşan katılımcıların da sayesinde) resimler ile yaptığım ayarları ve gerekecek detayları sunacağım.

Evet sevgili forum üyeleri yapmış olduğum ayarlar eklediğim resimlerdeki gibidir. Sormak istediğiniz sorulara elimden geldiğince cevaplamaya çalışacağım ilginize teşekkürler.

Ekli dosyalar

• 8-PortSetup and.PNG
    8-PortSetup and.PNG
    19.9 KB · Görüntüleme: 66
  • 9-Motor Output.PNG
    9-Motor Output.PNG
    17.8 KB · Görüntüleme: 56
  • 11-a-İnput Signal.PNG
    11-a-İnput Signal.PNG
    20.5 KB · Görüntüleme: 57
  • 11-b-İnput Signal.PNG
    11-b-İnput Signal.PNG
    20.1 KB · Görüntüleme: 55
  • 11-c-İnput Signai.PNG
    11-c-İnput Signai.PNG
    20.2 KB · Görüntüleme: 56
  • 11-d-İnput Signal.PNG
    11-d-İnput Signal.PNG
    20.8 KB · Görüntüleme: 54
  • 11-e-İnput Signal.PNG
    11-e-İnput Signal.PNG
    20.1 KB · Görüntüleme: 55
  • 12-a-Output Signal.PNG
    12-a-Output Signal.PNG
    19.6 KB · Görüntüleme: 58
  • 12-b-Output Signal.PNG
    12-b-Output Signal.PNG
    19.5 KB · Görüntüleme: 59
  • 12-c-Output Sinyal.PNG
    12-c-Output Sinyal.PNG
    19.9 KB · Görüntüleme: 58
Sistemim Win 7 32 bit, Kartım TB 6560ve makine ise daha önce yüklemiş olduğum resimlerde mevcut. hala eksiklerim var adım adım fırsat buldukça tamamlamaya çalışıyorum.

Kart üzerindeki swich ayarları ve kartın kendisi

Ekli dosyalar

• 20150512_145158.jpg
    20150512_145158.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 130
CNC tablası X =30 cm, Y=23 cm, Z hareket alanı 4 cm.
Home ve Soft limit değerlerini Y+150 -150, x+115 -115, Z +4 0 girince makine bu rakamların içinde olmuyor. Makinanın sıfır noktasını nasıl belirlerim yardımcı olursanız memnun olurum.

Forum istatistikleri

Konular
128,826
Kullanıcılar
450,914
Son üye
tugbag

Yeni konular

Geri