faturamızı inceleyebilir misiniz?

arkadaşım ups lerde kapasitif güçtür belki bundan kapasitife kayıyor olabilir nacizane..

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
arkadaşım ups lerde kapasitif güçtür belki bundan kapasitife kayıyor olabilir nacizane..

Her UPS kapasitif akım çekecek diye bir kural olduğunu düşünmüyorum. Sorun yerinde incelenmeden de kafadan atma yöntemlere başvurmak ben ce yanlış. Acilen teknik bir ekip tarafından araştırılması gereken bir sorun var ortada.

arkadaşım stil elektrikten yazıyorum adım ibrahim panoyu görmeden teklif verilmes ama ortalama fiyat 2000 tl yi bulur gelir bir kesşif yaparım yerim cahaloglunda **** *** ** ** ararsan keşif yaparım teklif veririm tşk

Moderatör tarafında düzenlendi:
arkadaşım senin kapasitif cezan var 206 tl civarında senin dediğin işlem bina işi olduğu için rölenin ayarları iyi olması lazım birde monofaze kondansatörler olması lazım tabi buna uygun rölen olması lazım sana entes rg3 12c rölesini öneririm iyi çalışmalar

arkadaşım sana kapasitif geliyor eger kompansazyon panosunda kapasitörleri düzgün ayar yapmadıgsalar bunu ödersin eger yerin istanbulda ise mesaj bırak ararım seni tşk

Geçen sene bir düzeltme ile ceza azaldığına göre muhtemelen yapışık bir kontaktör vardı, ancak ceza sıfırlanmadığına göre ya yük dengesizliği var yada UPS kapasitif etki yaratıyor. Bazı UPS ler kapasitif bazıları endüktif etki yaratıyor, bu tasarımlarına göre değişir. Siz bir ölçüm yaptırıp kapasitif yük varmı (UPS gibi) yada yükleriniz dengesizmi baktırın. şönt reaktör ile sorununuzu çözeyim derken de, dengesiz yükleriniz varsa, endüktiften cezaya girmeyin.

Forum istatistikleri

Konular
128,925
Kullanıcılar
451,093
Son üye
Mustii54

Yeni konular

Geri