Firma italyaya eğitime gönderiyor ne önerirsiniz ?

Meslek açısından pek tüyo verememişsiniz ? Belkide adamlar pek öğretme niyetinde olmayacaklar . Mesela simatic bilgim az hele s7 400 hiç bilmiyorum ve sorularım paket çözümler için olacak gibi şöyleki ; piston vurma zamanını şuradan veya bıçak kesmesini filan şuradan ayarlıyacaz . Mesela cfc den laddere çeviremiyorum bunun bir yolumu var ? mekanik sorularımı dahi hazırlıyorum ama yinede neyle karşılaşacağımı bilimiyorum . Dönmeden öncede kritik adamların iletişim bilgilerini almak lazım diye düşünüyorum .

programa müdahale etme yetkisi vermeyeceklerdir size. Ve programa giriş yüksek ihtimal şifrelidir. Anlatabilecekleri yerler cpu ya bağlı genişleme modülleri atıyorum 8 AI ve 16 DO dan oluşur bunlarda şuralara bağlıdır diye anlatabilirler. Anlatmazlarsa sorun bunları. Muhtemel arızalar proses saha kontrol sensör elemanları üzerinde olacaktır. Sensörleri iyi tanıyın. Programa cpu bozulmadıkça birşey olmaz. S7 400 Bilmeniz faydanıza olur ama bunu size firma anlatmaz harici olarak gider parasıyla kurs alırsınız. Makinanın çalışma prensibini iyi öğrenmeye bakın derim. Çalışma şeklini iyi bilirseniz arıza durumunda nereden olduğunu netleştirmeniz daha kolay olacaktır. Operatörü kullanırken nelere dikkat etmesi lazım, nasıl kullanması lazım bunlarıda not alın. Geldiğinizde e hadi anlat nasıl kullancaz bunu diyebilirler.

Bu tavsiyeler için brz geç kaldım her halde yeni gördüm mesajı :)

Forum istatistikleri

Konular
129,185
Kullanıcılar
451,544
Son üye
Elanur Avci

Yeni konular

Geri