FP WİN Pro 6 Türkçe Kullanım Klavuzu

panasonic varsa gerisi tefavruat :)

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Fp WINGR den WINPRO ya geçmek zormudur

Merhaba Özcan

FPWINGR den FPWINPRO geçmek çok zor değil ancak FPWINGR den çok fazla gelişimiş bir yapıya sahip olduğundan yeni özelliklerini öğrenmek biraz zaman alacaktır.

Bunuda öğrenmenin en basit yolu bana göre FPWINGR de bir örnek yazmak ve bunu FPWINPRO yazılımının içerisine import etmektir.Böylelikle FPWINPRO da yaptığın örneğin nasıl oluşturulduğunu görebilirsin.

Ayrıca FPWINGR de yaptığın programlarını FPWINPRO ya aynı şekilde çevirebilirsin

Sayın panosonic destek;
verdiğiniz link açılmıyor. Ben de delta kullanıcısıyım ancak panosonic plcler ile de program yazmayha başlamak istiyorum. Bu konuda bana yardımcı olmanızı istiyorum. Türkçe kaynak konusunda FPwinpro6.0'ı bilgisayarıma kurdum. Panosonic FP Sigma serisi plc aldım. çalışmalara başladım.
Teşekkürler.

Merhaba Eskalen46

2012 yılında oluşturduğum yeni FPWINPRO powerpoint sunusunu ekte veriyorum , umarım yardımcı olur.

Ekli dosyalar

• fpwinpro_eğitim_2012.ppt.zip
    2.9 MB · Görüntüleme: 59
Bu ne ya adam sizi eleştirdi diye resmen astınız bu kadar alıngan olmayın arkadaş ve bizler sizlerin veli nimetiniziz birileri herşeyi bilmiş olsaydı zaten size ihtiyaç olamazdı bence siz erdemli olmalısınız
Bende panasonic kullanıcısıyım kesinlikle manuelleriniz ve yardımlarınız zayıf kendi çabalarımla öğrendim öğrenmek istiyenleride tavsiyem kendi çabalrınızla öğrenin
manuellerin çoğu ingilizce bunlardan herkes rahatça öğrenseydi zaten panasonic in orjinal sitesinden indiriliyor ordan alıpta bize link vermek yeterli olmuyor bizler bilgiye aç ve cahil insanlarız sormak eleştirmek en doğal hakkımız forumun amacı bu
Diğer bu tür forum konuları ve sitelirine bakın bilgi veya yardım nasıl oluyor diye her türlü örnek yazılım ve uygulamlar olması ve açıklamalar eklenmesi gerekmetedir bence panasonic plc türkide satılan en iyi plc ama özdisan sanırım tuzu kuru destek konusunda hem pasif hem agrasif

Lütfen daha ayrıntılı daha çok açıklamalı ve örnek uygulamalar bekliyoruz iki yaşında çocuğa anlatır gibi bir de kendi sitenizde olusa daha iyi olur bence

Merhaba Kurşatsunar

Öncelikle yazdıklarını okuduktan sonra sana tek diyebileceğim, bir şey öğrenmek istiyorsan, önce istemesini öğrenmelisin.
Burada ben şahsen kendi adıma şunu söylemek isterim ki, burada vermiş olduğum destek kendi şahsıma ait dir.Firma adına burada görev yapmıyorum.
İş saatim dışında veya müsait olduğum anlarda anlık olarak buradaki soruları cevaplamaya çalışıyorum.

Ha senin gibi insanlar çıkıpta, burada ahkam keserek bir şey öğrenemez.Ayrıca sen benim veli nimetim değilsin, senin gibi insanlara bildiğimide öğretmek istemem açıkcası

Şunu tekrar belirmek isterim ki, senin karşında burada sana 24 saat her sorduğun konuda destek verecek şirket tarafından bu formda görevli birisi yok.

Yukarıdaki açıklamaları şahsıma yapmış sayarak, yine şahsım adıma benim burada vermiş olduğum yardımları beğenmiyorsan, yolun açık olsun kardeşim diyorum sana

Bak arkadaşım benim şahışlarla bir problemim yok yazımı iyi okumamışsın sen özdisan yada savior musun ben panasonic türkiye temsilcisini muhattab alıyom ve ayrıca aynen söylediğim gibi panasonic işte senin gibi sürekli agresif
Ayrıca bu forumda bir panasonic temsilcisi aramıyorum söylemediğim ve üstüne çizmediğim konuları söylemişim gibi cevap vermeyin ben belkide türkiyede en çok panasonic plc. easy ekran ve diğer yan ürünleri kulalanan firmada bizzat benim tarafımdan kullandım her zaman savior yetkili arkadaşlarada yüz yüze gelincede aynı konuyu kendilerine direk belirtiyom ve evet ben bir velinimetim sen eğer panasonic temsilcisi değilsen sen kimsin ve muhattab alıyosun beni
Bu forumda senin konuşmaya ne kadar hakkın varsa benimde o kadar hakkım var kırılmaca yok burda kişisel hakaret etmiyoruz kimseye eleştirmeyeceksek burda ne işimiz var
Asıl benim belirtmek istediğim savior firmasının büyüklüğünü gösterek panasanic gibi mükemmel bir ürünü daha iyi tanıtması ve bunu bizzat kurumsal bir ortamda kendi sitesinde yeni başlıyanlar olmak üzere tüm kullanıcı seviyelerini hitab eden kullanma manuellerini ve önek uygulamalar ve direk diyalaoglar ve yumuşak hitap ile yapmasıdır.
Son olarak ben asla ahkam kesmem doğru bildiğim şeyleri söylerim eğer sen kendi özverinle kişisel olarak bir şey yazıyorsan Allah senden razı olsun ama tekrar belirtecem savior'a yazılmış bir eleştiriyi sen neden cevabladın ben anlamadım...

Bende kısaca şunu açıklayım,

Burası ne saviorun web sitesi nede panasonic in, tabiki burada döküman ve her aradığın programın bir örneğini bulamazsın, burada bilgi isteyen veya örnek program isteyene ben elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum. Sebebi ise bizzat bu cihazlar ile ilgilenmem.

Savioru eleştirmek veya eksiklerini belirtmek istiyorsan, kendi sitesine gir oradan mail gönder veya yetkilileri ile görüş.

Burası bilgi paylaşım platformudur, tartışma platformu değildir.

Tatışmak istiyor isen konunu aşağıdaki bölümde aç.

Mesleki Tartışma Alanı

Bildiğim kadarıyla Özdisan isteyen arkadaşlara ücretsiz eğitim veriyor, telefon ettiğiniz zaman da yazılım ve tamir bölümündeki arkadaşlar her türlü sorunuza cevap veriyorlar. Bu sadece Özdisan ile sınırlı değil hangi firmayı teknik destek için ararsam mutlaka yardımcı oluyorlar, ama çoğu arkadaş firmaları aramak yerine foruma sormayı tercih ediyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,818
Kullanıcılar
450,908
Son üye
mert095

Yeni konular

Geri