Günlük Sohbet Muhabbet

Haberde anormal olan birşey göremedim.
https://www.cnnturk.com/yasam/canan-karataydan-lahmacun-fotografina-aciklama?page=4

Çoğu suda şişede yazanla içerik tutmuyor malesef. Musluk sularının ph değeri çoğu petten daha yüksek çıkıyor.

2:30 dan sonrasında bir örnek var.
https://www.dha.com.tr/son-dakika/canan-karatay-ekmek-uyusturucu-gibi-bagimlilik-yapiyor-1722875
Fildişi kulesinden zırvalayan bir teyze malesef .

Bana göre çok değerli doğruları konuşan bir insan. Unun içine katılan, ekmek yapılırken hamurun içine katılan bir sürü kimyasal var. Ekmek yemeden de yaşanabiliyor hemde daha sağlıklı. Zaten kadın tümüyle ekmeğe karşı değil, hibrit buğdaydan yapılan ekmeğe karşı.

Bana göre çok değerli doğruları konuşan bir insan. Unun içine katılan, ekmek yapılırken hamurun içine katılan bir sürü kimyasal var. Ekmek yemeden de yaşanabiliyor hemde daha sağlıklı. Zaten kadın tümüyle ekmeğe karşı değil, hibrit buğdaydan yapılan ekmeğe karşı.
Konvansiyonel üretim yöntemleriyle artık dünya nüfusunu doyurmak malesef romantik bir hayal . Bu noktada yok tohumlar şöyle bık bık , üretim yöntemleri şöyle bık bık , herşey çok sağlıksız bık bık demek hiçbirşeye çare olabilecek bir çözüm değil.Sadece kuru şikayet ve dedikodu. Evet hepimiz sağlıklı bir yaşlılık yaşayamayıp hastanelerde ihtiyarligimizi geçireceğiz. Bundan da ben kaçarım diyen varsa Allah kolaylık versin .
bir ara psikopatlaşmıştım eve tds metre aldıydım, sonra saldım gitti herşey olacağına varır.
Yetmez baba . Daha sertlik ve ph analizi de yapman lazımdı.

Konvansiyonel üretim yöntemleriyle artık dünya nüfusunu doyurmak malesef romantik bir hayal . Bu noktada yok tohumlar şöyle bık bık , üretim yöntemleri şöyle bık bık , herşey çok sağlıksız bık bık demek hiçbirşeye çare olabilecek bir çözüm değil.Sadece kuru şikayet ve dedikodu. Evet hepimiz sağlıklı bir yaşlılık yaşayamayıp hastanelerde ihtiyarligimizi geçireceğiz. Bundan da ben kaçarım diyen varsa Allah kolaylık versin .
Ölümden kaçış yok amaç daha acısız şekilde ölmek. İnsanoğlu olarak herşeyin içine ettik, sonrada bahaneler ürettik. Arkadaşım diyor:
Ben daha çok verim alayım da kim zehirlenirse zehirlensin umrumda olmaz. Basarım zehiri. Buradaki amaç seni beni doyurmak değil kendi aç gözünü doyurmak.

Ölümden kaçış yok amaç daha acısız şekilde ölmek. İnsanoğlu olarak herşeyin içine ettik, sonrada bahaneler ürettik.
Ekmek konusunda da ilave etmek isterim ki bedensel iş gücü ile çalışan insanların ekmek yememe gibi bir özgürlüğü olamaz . Çünkü yavaş sindirilen besinlerle öğününü kurmazsa habire beslenmek zorunda kalır ki buna ne imkanı ne de vakti olur . Mesela ben kepekli ya da tam buğdaylı ekmek yiyorum öğünlerimde . Bunların dahi insana tokluk hissi verme süresi malesef standart mayalı fırın ekmeğine göre çok düşük. Ha kıçını masaya yerleştirip çok kalori yakmayan insanlar her öğünde zımpara kağıdı gibi ekmekle çok rahat gününü geçirir.

Ekmek konusunda da ilave etmek isterim ki bedensel iş gücü ile çalışan insanların ekmek yememe gibi bir özgürlüğü olamaz . Çünkü yavaş sindirilen besinlerle öğününü kurmazsa habire beslenmek zorunda kalır ki buna ne imkanı ne de vakti olur . Mesela ben kepekli ya da tam buğdaylı ekmek yiyorum öğünlerimde . Bunların dahi insana tokluk hissi verme süresi malesef standart mayalı fırın ekmeğine göre çok düşük. Ha kıçını masaya yerleştirip çok kalori yakmayan insanlar her öğünde zımpara kağıdı gibi ekmekle çok rahat gününü geçirir.
Japonya, Tayland gibi asya ülkelerinde beden işi yapanlar ekmek mi yiyor?

Japonya, Tayland gibi asya ülkelerinde beden işi yapanlar ekmek mi yiyor?
Forumda japon varsa soralım hocam . Türkiye kadar insanların bir avuç paraya insanca olmayan çalışma ortamlarında eşek gibi çalıştırıldığı ya da çalıştığı başka ülke var mı ? Güldürme hocam Allah aşkına.

Japon aramaya gerek yok google cevap almak için bize yeterli. Bir belgeselde izlemiştim ya Endonezya ya Malezyaydı adamlar sabah öğle akşam bizdeki ekmek gibi pirinç tüketiyorlar.
Canan Karatay ablam pirinç şekeri yükseltiyor. Tüketmeyin demedi mi ? Çok şaşırdım😀

Forum istatistikleri

Konular
129,059
Kullanıcılar
451,331
Son üye
doby17

Yeni konular

Geri