Galvanik Kaplamada Trafoları

Arkadaşlar merhaba bende bişey sormk istiyorum sizlere bi tesisimiz var kompanzasyon yapacağız 2 ad 1500 a 1 ad 1000 a 1 ad 2000 a redresörrümüz var etiketleri eski olduğu için kaç kw okuyamadım bunların kaç lw enerji çektiğini nasıl öğrenebilirim

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Arkadaşlar merhaba bende bişey sormk istiyorum sizlere bi tesisimiz var kompanzasyon yapacağız 2 ad 1500 a 1 ad 1000 a 1 ad 2000 a redresörrümüz var etiketleri eski olduğu için kaç kw okuyamadım bunların kaç lw enerji çektiğini nasıl öğrenebilirim

Çektiği akımı ölçerek bulabilirsiniz.
Yanlız burada önemli bir husus var, redresör, yaptığınız işe göre, farklı akımlarda çalıştırılacaktır. Bu durumda da gücü değişecektir. Genel olarak kullandığınız akımda çalışırken, 220 ya da 380 volt tarafındaki akımını ölçün.
Redresör tek fazlı ise, p= UxIxcosinusfi şeklinde bulunur ( cosfi tahminimce 0,60 falandır ama net bir şey diyebilmek için, etiketini okumak ya da ölçmek lazım)
Redresör 3 fazlı ise, P=UxIxCosfix1,732 dir.
Dediğim gibi akım sürekli değişeceğinden güç te değişecektir. Elektroliz için kullanıyorsanız, bunun kompanzasyonu zordur . Çok sıkıntı olursa, dinamik kompanzasyon yapabilirsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
129,406
Kullanıcılar
451,933
Son üye
ercal222

Yeni konular

Geri