Galvanik Kaplamada Trafoları

Arkadaşlar merhaba bende bişey sormk istiyorum sizlere bi tesisimiz var kompanzasyon yapacağız 2 ad 1500 a 1 ad 1000 a 1 ad 2000 a redresörrümüz var etiketleri eski olduğu için kaç kw okuyamadım bunların kaç lw enerji çektiğini nasıl öğrenebilirim

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Arkadaşlar merhaba bende bişey sormk istiyorum sizlere bi tesisimiz var kompanzasyon yapacağız 2 ad 1500 a 1 ad 1000 a 1 ad 2000 a redresörrümüz var etiketleri eski olduğu için kaç kw okuyamadım bunların kaç lw enerji çektiğini nasıl öğrenebilirim

Çektiği akımı ölçerek bulabilirsiniz.
Yanlız burada önemli bir husus var, redresör, yaptığınız işe göre, farklı akımlarda çalıştırılacaktır. Bu durumda da gücü değişecektir. Genel olarak kullandığınız akımda çalışırken, 220 ya da 380 volt tarafındaki akımını ölçün.
Redresör tek fazlı ise, p= UxIxcosinusfi şeklinde bulunur ( cosfi tahminimce 0,60 falandır ama net bir şey diyebilmek için, etiketini okumak ya da ölçmek lazım)
Redresör 3 fazlı ise, P=UxIxCosfix1,732 dir.
Dediğim gibi akım sürekli değişeceğinden güç te değişecektir. Elektroliz için kullanıyorsanız, bunun kompanzasyonu zordur . Çok sıkıntı olursa, dinamik kompanzasyon yapabilirsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
129,103
Kullanıcılar
451,423
Son üye
ZALİMFİRARİ27

Yeni konular

Geri