Gediz elektrik ve İz su

Bu yer altı kablolarının topraklanmış metal dış koruması var mı?
Dış koruması olsaydı kaçak sadece kendi içinde olurdu.

Rögar mazgalları altı ay önce konulmuş. Cadde kabloları uzun yıllar önce yeraltına alınmış. Esnaflar böyle diyorlar. Görgü tanıkları böyle söylüyor. Zaten mazgal kabloya bastırmış. Yoksa kablo sonradan olsaydı gedizciler kabloyu bu mazgalların yanından geçirmezlerdi. Dolaştırırlardı. Bu mazgal rogarları sonradan ilave konmuş. İZSU bunları iki metreyi boşver birer metre uzağa koysaydı bile elektrik kaçağı olmazdı. İZSU göz göre göre kablonun dibine mazgalı dayamış. Halbuki alttaki gider korego boru. İstediğiniz yerden bacasını mazgalını koyarsın. Beton büz değil. Beton büz bile olsa karotla istediğin yerden delebilirsin. Yani bu kadar beceriksizlik zor olur.
Arkadaşım yer altı kablosu yüzeyden mi gider ? Yahu teknik forumda bunumu tartışıyoruz biz

Fotoğraf açıkça sorumluluk bölgelerini işaretlemiş. Altınada açıklamasını yapmış. Box panoya kadar box panoda dahil dağıtım şirketinin, box panonun çıkış fideri müşterinin. Gediz niye topa girdi anlamadım. Atıver suçu aboneye. Hatta bir ıslahat raporu verip onbeş gün içinde düzeltin yoksa elektriğinizi keserim deseydi bu iş biterdi. Biz eskiden medaşta böyle yapardık. Banane abone rekortmen hattından. Direkten boxtan Klemensten sonrası al-cu klemensde dahil müşterinindir. Kestirip atacaktı. Vatandaş İZSU nun hakkından gelirdi. Dinsizin hakkından imansız gelirmiş.
Gediz veya benzerleri bu kadar pasif kalırlarsa yakında vatandaş evde patlayan ampulunu bile dağıtım şirketlerine değiştirttirir. Yani mevzuat çok açık. Niye böyle Gediz kendini savunamıyor anlamıyorum.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2024-07-18-21-02-03-152_cn.wps.xiaomi.abroad.lite.jpg
    Screenshot_2024-07-18-21-02-03-152_cn.wps.xiaomi.abroad.lite.jpg
    172.8 KB · Görüntüleme: 6
Son düzenleme:
Fotoğraf açıkça sorumluluk bölgelerini işaretlemiş. Altınada açıklamasını yapmış. Box panoya kadar box panoda dahil dağıtım şirketinin, box panonun çıkış fideri müşterinin. Gediz niye topa girdi anlamadım. Atıver suçu aboneye. Hatta bir ıslahat raporu verip onbeş gün içinde düzeltin yoksa elektriğinizi keserim deseydi bu iş biterdi. Biz eskiden medaşta böyle yapardık. Banane abone rekortmen hattından. Klemensten sonrası al-cu klemensde dahil müşterinindir. Kestirip atacakt8. Vatandaş İZSU nün hakkından gelirdi. Dinsizin hakkından imansız gelirmiş.
Gediz veya benzerleri bu kadar pasif kalırlarsa yakında vatandaş evde patlayan ampulunu bile dağıtım şirketlerine değiştirttirir. Yani mevzuat çok açık. Niye böyle Gediz kendini savunamıyor anlamıyorum.
Mazgal müşteri panosu mu? :)

Bu da ayrı bir haber.
https://www.facebook.com/kosartv47/videos/dadaşin-döşediği-yer-altı-kabloları-bomba-gibi-patladı-burası-kızıltepe-ilçesi-y/449176374649064/

Yorum yok.

Son düzenleme:
Fotoğraf açıkça sorumluluk bölgelerini işaretlemiş. Altınada açıklamasını yapmış. Box panoya kadar box panoda dahil dağıtım şirketinin, box panonun çıkış fideri müşterinin. Gediz niye topa girdi anlamadım. Atıver suçu aboneye. Hatta bir ıslahat raporu verip onbeş gün içinde düzeltin yoksa elektriğinizi keserim deseydi bu iş biterdi. Biz eskiden medaşta böyle yapardık. Banane abone rekortmen hattından. Klemensten sonrası al-cu klemensde dahil müşterinindir. Kestirip atacakt8. Vatandaş İZSU nün hakkından gelirdi. Dinsizin hakkından imansız gelirmiş.
evet konyalı osman, güzel insan, sen (siz) sonuna kadar haklısınız, çünkü kanun sizden yana, yönetmelikten yana. ama etik bir durumda siz yani gediz zerre kadar sorumluluğu yok. müşterinin hata yapmasına izin vermek suç değil. müşterinin yetkisiz / liyakatsiz kişilere izin vermek/ göz yummak/ hiç bir şey yapmamak suç değil. yapılan işlerin liyakata dayalı olmaması gedizin suçu değil. yalnız bura şöyle söyleyeyim gediz sadece örnek bir etiket. yani işini iyi yapmayan, kendilerini kanun/ yönetmelik gibi şeylerin arkasına saklayan her kurum ve kuruluş şereflidir. çünkü kanun onlardan yanadır. denetlemek ve kontrol etmekle mükellef değildirler. işleri yolun kenarına kadardır, kaldırım veya yolun altı üstü onları ilgilendirmez. haa burada diyeceksin belediyenin hiç mi suçu yok? tabii ki var ama o da kanun ve yönetmeliklerle aynı durumda. onların da sorumluluğu kanun/ yönetmelik/ khk kadar. liyakata gerek yok.

oturduğum sitede rogar tıkandı, belediyeyi aradım açsınlar diye, site yönetimine söyle onlar müdahale etsin diyor, sorumluluk alanında değilmişiz.
elektrik panomda sorun var aydemi (gediz) arıyorum, site içi git elektrikçi çağır diyor.
yani sorunu kendi olanaklarınla çözeceksin diyor. hadi ben özel vidanjör çağırdım işimi çözdüm. (para konuşur) o işi belediye yapsaydı da o parayı belediye alsaydı olmaz mıydı?
panomdaki arızayı ben kendim hallettim. sonuçta bir sigorta değiştirdim. ( az buçuk elimden geliyor) peki burada yetkili aydem/gediz gelip o hizmeti bana veremez miydi? tabii ki ücreti karşılığında!
haa? kulağa ne kadar güzel geliyor değil mi? benim sorumluluğum değil demek. hizmet liyakat nerede?

oturduğum ev ofis/ işyeri diye geçiyor. C sınıfı sigorta takmam yasal yükümlülük (yönetmelik gereği) ama ben çakal B sınıfı sigorta taktım geçtim. hani liyakat? hani yönetmelik? hani denetleme? ne olacak canım burası TÜRKİYE...

Son düzenleme:
Fotoğraf açıkça sorumluluk bölgelerini işaretlemiş. Altınada açıklamasını yapmış. Box panoya kadar box panoda dahil dağıtım şirketinin, box panonun çıkış fideri müşterinin. Gediz niye topa girdi anlamadım. Atıver suçu aboneye. Hatta bir ıslahat raporu verip onbeş gün içinde düzeltin yoksa elektriğinizi keserim deseydi bu iş biterdi. Biz eskiden medaşta böyle yapardık. Banane abone rekortmen hattından. Direkten boxtan Klemensten sonrası al-cu klemensde dahil müşterinindir. Kestirip atacaktı. Vatandaş İZSU nun hakkından gelirdi. Dinsizin hakkından imansız gelirmiş.

Dönmekten,baş dönmüş.Sorumun ceva- bı nerede ? Nerede yazıyor müşteriye ait
diye ?

Ekli dosyalar

• BAĞLANTI BEDELLERİNİN BELİRLENMESİ.pdf
    157.8 KB · Görüntüleme: 2
  • IMG-20240718-WA0015.jpg
    IMG-20240718-WA0015.jpg
    247.5 KB · Görüntüleme: 3
  • IMG-20240718-WA0016.jpg
    IMG-20240718-WA0016.jpg
    125.7 KB · Görüntüleme: 3
  • IMG-20240718-WA0017.jpg