Gemo Ürünleri ile İlgili Sorunlar Buraya !!!

Sayın Harika 32 ;
Birşeyler çakışıyor gibi. Ama sizdeki sviçlerin hangi durumlarda aktif olup olmadığını bilmek lazım.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Sn Ertug TR,
Hazırlamış olduğum projeji kendi sıralama ma göre animasyonda çalıştırdım. herhangi bir problem yok gibi görünüyor ama kafama takılan şey "ekts" de çalıştığı gibi değil. "Ekts" de durdur butonuna 1 defa basıyorum sonra kat Switch'ine basıp bırakması motoru durdurmasına yetiyor. Ama Gemo programında bütün İnputları kilitleyerek Yani süreki çıkış için kutucuğu işaretlemem gerekiyor. Ama ben istiyorum ki! 1,2,3,4,5,ve 7 nolu inputların Kutucuğu işaretli olacak çünki onların sürekli giriş olması gerekli. ama motora yukarı start vermek için 10 aşağı start vermek için ise 12 nolu input'u 1 defa aktif edip bırakmam yeterli olsun. Bunu durdurmak için ise 13 nolu inputu 1 defa ve sonra 14 nolu input'u da bir defa aktif yapıp bırakmam yeterli olsun istiyorum. Bunu set reset ile yapıla bileceğini düşünüyorum Sn ozurun'da dediği gibi. lakin bu işe yeni başladığım için set reset nasıl kullanıldığı hakkında bir fikrim yok açıkçası. Yardımlarınızı bekliyorum. Saygılarımla

arkadaşlar, Aşağıda çizmiş olduğum devrede herhangi yardımcı roleAux1,2,3 açtığında aux6 devre dışı kalıyor. ama bunlar tekrar devreye girdiğinde aux6arkadaşlar, Aşağıda çizmiş olduğum devrede herhangi yardımcı roleAux1,2,3 açtığında aux6 devre dışı kalıyor. ama bunlar tekrar devreye girdiğinde aux6 devreye girmesin, başka bir input dan tetik aldıktan sonra devreye girsin istiyorum. Yardımcı olduğunuz için teşekkürler.devreye girmesin, başka bir input dan tetik aldıktan sonra devreye girsin istiyorum. Yardımcı olduğunuz için teşekkürler.

Ekli dosyalar

• Soru1.rar
    19.4 KB · Görüntüleme: 67
Merhaba,

Yıllık izin nedeniyle yaklaşık iki hafta süre ile forumdan uzak kaldım.

Soruları yanıtlayan arkadaşlara teşekkür ederim.

Bundan sonraki sorularınızı cevaplamaya çalışacağım.

Bu arada AR2 serisi cihazlar için transistör çıkışlı modeller kullanıma hazır.

Herkese iyi çalışmalar,

Okan Gürbüzoğlu
GEMO
GEMO Elektronik Ltd. Sti.

Sn okan bey bir zamanlar sizinle irtibata geçmiştik ve RTC li yani gerçek zaman saatli ürünlerin çalışmalarının sürdüğünü söylemiştiniz acaba bu çalışmalar bitti mi sabırsızlıkla bekliyoruz ama bi sonuç göremeyince tekrar bir sorayım istedim ...

Arkadaşlar,:mad:
Projede yapmış olduğum 2 adet sayıcıdan birini yada ikisini belli sayıda (mesela 20'de ) sınırlamak istiyorum.bir türlü beceremedim Acil yardımınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.:)

Sn okan bey bir zamanlar sizinle irtibata geçmiştik ve RTC li yani gerçek zaman saatli ürünlerin çalışmalarının sürdüğünü söylemiştiniz acaba bu çalışmalar bitti mi sabırsızlıkla bekliyoruz ama bi sonuç göremeyince tekrar bir sorayım istedim ...

Merhaba,

Gerçek zaman saati fonksiyonu büyük ölçüde tamamlandı.

Yakında kullanıma hazır olacak, iyi çalışmalar...

Okan Gürbüzoğlu
GEMO
GEMO Elektronik Ltd. Sti.

sayıcı değerini 20 yapmak için ayarlar menüsünden sayıcı ayarları pencerindeki preset değerini 20 yapmak gerekir. 20 ye kadar sayan bir sayıcı örneği ekliyorum. eğer sınırlamaktaki kasıt 20 saydıktan sonra tekrar 0 a dönmekse sayıcı değeri sayıcı içeriğini kendi kontağı ile resetlemek gerekir. gerekirse böyle bir örnekte ekleyebilirim. kolay gelsin...

Ekli dosyalar

• sayıcı.rar
    22.8 KB · Görüntüleme: 121
Arkadaşlar,
Gemo'da ayarlanabilir 4-20ma çıkışı alabilirmiyiz. Örnek olarak Gemo ile SSR roleyi sürmek için plc den 4-20 ma'e ihtiyacım var.

Forum istatistikleri

Konular
129,076
Kullanıcılar
451,360
Son üye
warlock4157

Yeni konular

Geri