Genaratör devrilme sorunu?

Bu fanlarda bildiğim kadarıyla panjur gibi klapeler oluyor. Motor yol alırken kapalı olsun, yol aldıktan sonra açarsınız.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
jeneratör mazot yetiştiremiyor mozot hortumu geri dönüşü sök ve mozotun taziğine bak

bence jeneratörünüzü 10 KVA ya yükseltin fanlar içinde sn m-usta-fa nın dediği gibi fanlara kompanzasyon yapabilirsiniz

ilgi gösteren arkadaşlara cok teşekkür ederim yaptığım ölcümler demeraj akımını (yol alma ) karşılayamadığını gösterdi şöyleki jenaratör calıştıktan sonra
1.fanı devreye aldık 2 sn bayunca hat akımı 8.5 amper oldu daha sonra 2.5 ampere düştü 1. fan calışırken 2.fanı devreye aldık 10 ampere cıktı hat akımı jenaratör daha fazlasını karşılayamadı stop etti..
aynı işlemleri Şebeke varken yaptık 2 fan devreye girerken 2sn kadar 13amper hat akımı cekti.. sonra 5 amper nominale düştü ... 3. fan 15 amper 4.fan 18 amper cekiyor yol alırken ben bu verilere dayanarak yol verme anında jenaratör max 10 amper akım sağlaya biliyor yıldız -üçgen yolverme kullanarak kademeli olarak en fazla 3 fanı devreye alabilirim diye düşünüyorum fakat bana 2 fan yetiyor sabah basit bir yıldız -ücgen pano yapıp deneyecem bakalım ilgilenen tüm arkadaşlara tekrar teşekkür ediyorum sonucu burada tekrar yazarım

Arkadaşım, iyi de 1,1 kw. motoru nasıl yıldız-üçgen çalıştırmayı düşünüyorsun ?

Etiketinde Ü 380 veya ü400 y660v yazmayan bir motor y/ü çalıştırılamaz.
Yol alma akımını sınırlamak için sürücü kullanabilirsiniz
(sizin motorunuzda muhtemelen üçgen220 yıldız 380v yazıyordur)

ilgi gösteren arkadaşlara cok teşekkür ederim yaptığım ölcümler demeraj akımını (yol alma ) karşılayamadığını gösterdi şöyleki jenaratör calıştıktan sonra
1.fanı devreye aldık 2 sn bayunca hat akımı 8.5 amper oldu daha sonra 2.5 ampere düştü 1. fan calışırken 2.fanı devreye aldık 10 ampere cıktı hat akımı jenaratör daha fazlasını karşılayamadı stop etti..
aynı işlemleri şebeke varken yaptık 2 fan devreye girerken 2sn kadar 13amper hat akımı cekti.. sonra 5 amper nominale düştü ... 3. fan 15 amper 4.fan 18 amper cekiyor yol alırken ben bu verilere dayanarak yol verme anında jenaratör max 10 amper akım sağlaya biliyor yıldız -üçgen yolverme kullanarak kademeli olarak en fazla 3 fanı devreye alabilirim diye düşünüyorum fakat bana 2 fan yetiyor sabah basit bir yıldız -ücgen pano yapıp deneyecem bakalım ilgilenen tüm arkadaşlara tekrar teşekkür ediyorum sonucu burada tekrar yazarım

7KVA*1.44= 10 A verir. Eğer jeneratörünüz çinmalı değil kalite bir jeneratör ise 2 dakika boyunca 15 A alabilmeniz gerekiyor bu durumda.

arkadaşlara katılıyorum 1.1 kw motoru yıldız üçgen çalıştıramazsınız bence elinizdeki 7 kva yı verip 10 kva jeneratör alın ama kaliteli bir marka olsun. söylediğiniz değerlere göre 3. motoru bile çalıştırabilirsiniz.

jenaratör markası > kama KGE6500E3 benzinli< çin malı değil bildiğim kadarıyla

Bu fanlarda bildiğim kadarıyla panjur gibi klapeler oluyor. Motor yol alırken kapalı olsun, yol aldıktan sonra açarsınız.

Fanın panjurunu kapatmak= motorun milini balatalı fren sistemi ile sıkmak.
Panjur kapalı olursa, motor daha fazla zorlanır, daha fazla akım çeker.

Etiketinde Ü 380 veya ü400 y660v yazmayan bir motor y/ü çalıştırılamaz.
Yol alma akımını sınırlamak için sürücü kullanabilirsiniz
(sizin motorunuzda muhtemelen üçgen220 yıldız 380v yazıyordur)

şu kısmı tam anlayamadım. üçgen220 yıldız 380v yazıyorsa neden yıldız üçgen çalıştıramayız?

Forum istatistikleri

Konular
128,821
Kullanıcılar
450,909
Son üye
Kuzey27

Yeni konular

Geri