Gerilim dalgalanmaları ev aletlerine zarar veriyor

Kompanzasyonun voltaj regülasyonu yaptığını da ilk kez duyuyorum.Hocam yanlış bilgilendirme yapıyorsunuz..
Öncelikle kompanzasyon sisteme paralel bağlanır. Dolayısıyla kompanzasyonun regülasyonla uzaktan yakından alakası yok. Lütfen diğer arkadaşlarımızı yanlış yönlendirmeyelim.

Burada UPS kullanmak en doğru olanı diye düşünüyorum. Naticede UPS çıkışında stabil 220V verebilen bir cihaz ayrıca bu 220V temiz ve sürekli olarak sağlanır.

ups regulator ve diger durumlar cok ise yaramaz. balast belki ise yarayabilir. giris ne olursa olsun cikisi sinirlar. ama buzdolabi gibi mallar icin balast our mu bilmem.

buzdolabina giden frekans sorunundan muzdarip arkadasim. o frekans degisimi olsa da anlik harmoniktir, cozumu girisine kondansator baglamaktan geciyor, ha motorunda eger yeni buzdolabi ise bu kondansator vpzaten vardir dert etme.

buzdolabina giden frekans sorunundan muzdarip arkadasim. o frekans degisimi olsa da anlik harmoniktir, cozumu girisine kondansator baglamaktan geciyor, ha motorunda eger yeni buzdolabi ise bu kondansator vpzaten vardir dert etme.
Sanırım buzdolabını yurtdışında kullanıyor.Ama türkiyede üretilen elektrikli ürünler 50/60 hz.olarak üretilir.Oradaki sorun hz değil voltaj sorunu!Eğer buzdolabını çalıştıracağı ülke almanya değilse 60 hz. Şebeke voltajı 100-120 volt arasıdır.Bu voltajda türkiyede üretilen dolap çalışmaz regülatör lazım.

Sanırım buzdolabını yurtdışında kullanıyor.Ama türkiyede üretilen elektrikli ürünler 50/60 hz.olarak üretilir.Oradaki sorun hz değil voltaj sorunu!Eğer buzdolabını çalıştıracağı ülke almanya değilse 60 hz. Şebeke voltajı 100-120 volt arasıdır.Bu voltajda türkiyede üretilen dolap çalışmaz regülatör lazım.
e abi sinirlar icinde degil mi?
ayrica tr de dedigim gibi bolharmonikli elektrik var. bu yuzden yuksek esikli yapiliyor zaten. misal bak ben ses sistemi tasarlarim standart nedir. her amper icin 1000 uf.bu deger ankara icin yetiyor ama burda ugultu yasattirabiliyor ozellikle buzdolabi gibi bir sey calisirsa.
tesisat hatalari ve eskimis baglantilar frekansin degerini anlik degistiriyor. cok basimi agritti bu is.

Aynı sorundan dolayı bende regülatör kullanıyorum kombi eski ise mecbur kullanılacak, artık yeni kombilerde içinde geliyor.

voltaj düşmeleri yoksa şebekedeki harmonikler mi ikisi farklı kombiler eskiler trofolu besleme varken voltaj düşükse regülatör olabilir.Ama yeni cihazlarda küçük SMPS lerle halledilmiş 120v kadar çalışıyor.Harmonik konusun da Pİ filtreler kullanılmalı çektiği akıma göre ben kaliteli PC powerlerin içindekini kestim plaketinden bazılarında ayrı çok iş görüyor.Bazı kaliteli sistemlerde elektrik fişi kalınsa belli olur onun içine yapılmış plastikle kaplanmış gördüm fişi parçalayınca çıktı.LCD tvlerin fişler çok kalınsa içinde var.

Forum istatistikleri

Konular
128,741
Kullanıcılar
450,808
Son üye
Efeclk00

Yeni konular

Geri