Grafik PC Toplama Tavsiye

Resimlerden sadece anakartının modelini görebildim.
Bu modeli internetten araştırdım.
İçeriğe bakıldığında anakartının Win 10 desteğinin olmadığı görülmektedir.
Ancak üretici daha sonra yayınlamış ise araştırmak gerekmektedir.
Genel olarak baktığımda H serisi chipsetlerden olup çok ta iyi bir anakart olmadığını söyleyebilirim.
Senin anakartın bu galiba.
http://www.foxconnchannel.com/ProductDetail.aspx?T=Motherboard&U=en-us0000542

Anakartının resmi sitesini araştırdım.
Ne yazık ki Win 10 için sürücü desteği yokmuş.
ANA K.png

En son win 8 için sürücü yayınlanmış olup, bu sürücünün windows 10 uyumu hakkında bilgi bulunmamaktadır.
http://www.foxconnsupport.com/downl...s0000014&chipset=en-us0000163&keywords=&sort=
Linkten bu sürücüyü indirerek bir yere kaydet.
Daha sonra PC ye format atmadan test için bir yükle. Win 10 uyumluluk sorunu göstermezse, PC ye format attığında aynı sürücüyü işletim sistemini yeniden temiz kurduğunda yükleyebilirsin.
Ama windows 10 uyumluluk sorunu bildirirse ya bu sürücüleri win8 için uyumlu hale getireceksin ya da win8 kuracaksın.
Benim telefonum hala eski tip olduğu için whatsap gibi yerler ile ilgilenmiyorum.
Eğer batıkente yakın isen birlikte o PC ye temiz bir kurulum yapabiliriz.

Resimlerden sadece anakartının modelini görebildim.
Bu modeli internetten araştırdım.
İçeriğe bakıldığında anakartının Win 10 desteğinin olmadığı görülmektedir.
Ancak üretici daha sonra yayınlamış ise araştırmak gerekmektedir.
Genel olarak baktığımda H serisi chipsetlerden olup çok ta iyi bir anakart olmadığını söyleyebilirim.
Senin anakartın bu galiba.
http://www.foxconnchannel.com/ProductDetail.aspx?T=Motherboard&U=en-us0000542

Anakartının resmi sitesini araştırdım.
Ne yazık ki Win 10 için sürücü desteği yokmuş.
Ekli dosyayı görüntüle 54595
En son win 8 için sürücü yayınlanmış olup, bu sürücünün windows 10 uyumu hakkında bilgi bulunmamaktadır.
http://www.foxconnsupport.com/downl...s0000014&chipset=en-us0000163&keywords=&sort=
Linkten bu sürücüyü indirerek bir yere kaydet.
Daha sonra PC ye format atmadan test için bir yükle. Win 10 uyumluluk sorunu göstermezse, PC ye format attığında aynı sürücüyü işletim sistemini yeniden temiz kurduğunda yükleyebilirsin.
Ama windows 10 uyumluluk sorunu bildirirse ya bu sürücüleri win8 için uyumlu hale getireceksin ya da win8 kuracaksın.
Benim telefonum hala eski tip olduğu için whatsap gibi yerler ile ilgilenmiyorum.
Eğer batıkente yakın isen birlikte o PC ye temiz bir kurulum yapabiliriz.
İlk seçeneği. Yani Usb 3 yazanı indireyim dedim. 3-4 sefer denedim ama maalesef ekranda gördüğünüz gibi downloada geçmiyor. Loading yazıp bekliyor 5-10 dk dir. :) Ekran kartım AMD Rodeon HD 6700
Benim bulabildiğim driver linki de bu. Beta değil ilk driver yüklü şuan.
https://www.amd.com/en/support/graphics/amd-radeon-hd/amd-radeon-hd-6000-series/amd-radeon-hd-6770
Chipset win 8 driver indirip yüklemek istedim. Malesef bu uyarıyı verdi .Çıktım.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı8.JPG
    Ekran Alıntısı8.JPG
    47.7 KB · Görüntüleme: 4
Son düzenleme:
İlk seçeneği. Yani Usb 3 yazanı indireyim dedim. 3-4 sefer denedim ama maalesef ekranda gördüğünüz gibi downloada geçmiyor. Loading yazıp bekliyor 5-10 dk dir. :) Ekran kartım AMD Rodeon HD 6700
Benim bulabildiğim driver linki de bu. Beta değil ilk driver yüklü şuan.
https://www.amd.com/en/support/graphics/amd-radeon-hd/amd-radeon-hd-6000-series/amd-radeon-hd-6770
O listede birçok sürücü var.
Senin yüklemeye çalıştığın USB portları için sürücü. Win 10 bu sürücüleri kafasına göre yüklemişse diğerini yükleyemezsin.
Çünkü Win 10 hıyarlık eder yükletmez :D
Benim önerdiğim sürücü anakart chipset sürücüleridir. Bu sürücü yüklenebiliyorsa yani win 10 uyumu var ise diğerlerini de yükleyebiliriz demektir.
Aynı zamanda diğer anakart kaynakları sürücülerinin ve utulity programlarının da yüklenmesi gerekebilir.
O sürücü 6770 serileri için sürücüler.
Senin ekran kartının tam modelini üretici firmasını ve GPU sunu bilmeden ekran kartı sürücüsü yüklemek iş değildir.
Bu söylediklerim için ekran kartının kutusu ve kitapçığı olması gerekmektedir.

O listede birçok sürücü var.
Senin yüklemeye çalıştığın USB portları için sürücü. Win 10 bu sürücüleri kafasına göre yüklemişse diğerini yükleyemezsin.
Çünkü Win 10 hıyarlık eder yükletmez :D
Benim önerdiğim sürücü anakart chipset sürücüleridir. Bu sürücü yüklenebiliyorsa yani win 10 uyumu var ise diğerlerini de yükleyebiliriz demektir.
Aynı zamanda diğer anakart kaynakları sürücülerinin ve utulity programlarının da yüklenmesi gerekebilir.
O sürücü 6770 serileri için sürücüler.
Senin ekran kartının tam modelini üretici firmasını ve GPU sunu bilmeden ekran kartı sürücüsü yüklemek iş değildir.
Bu söylediklerim için ekran kartının kutusu ve kitapçığı olması gerekmektedir.
Chasperdan hazır kurulu kasa almıştım. Malesef Chasperdan hiç bir zaman randıman alamamış olmama rağmen gidip gidip ordan alıyorum. Leptopumda Chasper. Aynı zamanda aldım. Özellikleri aynı. Onu pek kullanmadığım için kenarda duruyor. Cnc için kullanıyorum. Mach3 Win 10 da sorun çıkardığı için Win 7 yüklü. Ve stabil çalışıyor. Ama başka her hangi bir şey yüklü değil 3-5 ayda bir ya açıyoruuumm ya açmıyorum Leptopu :)

Bence bu PC ye de win7 kur.
Anakartın kendi CD'sinden sürücüleri kur. Ekran kartının da sürücüsünü kendi CD sinden kur.
Tahminimce doğru çalışacaktır.
Chipset win 8 driver indirip yüklemek istedim. Malesef bu uyarıyı verdi .Çıktım.
Resmi şimdi gördüm.
Bu durumda kesinlikle anakartına win 10 yüklemen doğru değil.
Ancak şunları sırasıyla yapabilirsin.
İndirmiş olduğun chipset dosyasına sağ tık yapıp özellikleri seç.
Açılan pencerede UYUMLULUK seçeneğine gir.
İlgili uyumluluk seçeneğinde win8 i işaretle ve dosyaya tıklayarak yeniden yüklemeye çalış.
Muhtemelen yüklenmesi lazımdır.

Son düzenleme:
Bence bu PC ye de win7 kur.
Anakartın kendi CD'sinden sürücüleri kur. Ekran kartının da sürücüsünü kendi CD sinden kur.
Tahminimce doğru çalışacaktır.

Resmi şimdi gördüm.
Bu durumda kesinlikle anakartına win 10 yüklemen doğru değil.
Ancak şunları sırasıyla yapabilirsin.
İndirmiş olduğun chipset dosyasına sağ tık yapıp özellikleri seç.
Açılan pencerede UYUMLULUK seçeneğine gir.
İlgili uyumluluk seçeneğinde win8 i işaretle ve dosyaya tıklayarak yeniden yüklemeye çalış.
Muhtemelen yüklenmesi lazımdır.
Uyumluluk modunu da denedim. Yine yüklemedi. Microsoft kendi sitesinden usb den win10 kurulum hazırlamıştım. Win10 2un sistemimdeki serialini de bir yere kaydettim. Mevcut pc min kasa dahil win7 ve driver cd lerini buldum. Bayram tatilinde hem yeni ssd yi takar hemde win 7 yi tekrardan kurarım. Yalnız mikrosoft win10 a ücretsiz yükseltti. Muhtemelen o konuda bilginiz vardır. Yükselttikten bir süre sonra , win7 yi tekrar kuramazsınız artık diye bir uyarı vermişti. Bu uyarıya rağmen, aradan 1-2 sene geçtiği halde leptopuma tekrardan win 7 kurdum sorun çıkarmadı. Kullanıyorum. Yaptığım ihmal; leptopa verdiği win10 lisansının serialini kaydetmemiştim. Uçtu gitti. Şimdi; Oluşturduğum bu USB bellek ile, yeni alacağım bilgisayara lisanslı win 10 kurulumu yapabilirmiyim. Win10 lisansı malum 900 ₺ civarlarında. Yani yeni pc ye işletim sistemi masrafından kurtulmuş olurum düşüncesindeyim. Zaten SSD almamdaki öncelikli hedefimde bu idi. SSD ye para ödeyip, hem lisans hem ssd sahibi olmak. Bu konuda bir bilginiz var mı ???

Bir cihaz bir defa windows 10 lisansı aldı ise o lisansı alıp kaydetmenize gerek yok.

Her formattan sonra Bilgisayarı internete bağladığınızda cihaz Microsoft serverina bağlanarak lisansı otomatik alıp etkinleştirir.

NOT: Kurulum aşamasında lisans istediği zaman ise ürün anahtarım yok deyip o kısmı atlayın.Kurulum bitip internete bağlanınca kendi alır lisansı.

Bir cihaz bir defa windows 10 lisansı aldı ise o lisansı alıp kaydetmenize gerek yok.

Her formattan sonra Bilgisayarı internete bağladığınızda cihaz Microsoft serverina bağlanarak lisansı otomatik alıp etkinleştirir.

NOT: Kurulum aşamasında lisans istediği zaman ise ürün anahtarım yok deyip o kısmı atlayın.Kurulum bitip internete bağlanınca kendi alır lisansı.
Aynı bilgisayara yüklemekten bahsetmiyorum. İlk aldığımda win7 kurulu pc me mikrosoft yükseltme yaptı ve win10 lisansı verdi. Bende bu lisansla bu pc den usb den kurulum yükledim. Yine microsoftun kendi sitesinden indirdiği kurulum paketi ile. Şimdi ben bu pc me tekrardan eski win7 sistemi orjinal cd sinden kuracağım. Bu hazırladığım usb ve tedbiren yedeklediğim serial ile, yeniden sıfırdan kuracağım toplama bilgisayara lisanslı win 10 kurabilirmiyim. Yoksa Microsoft ayıkırmı bu duruma. Usb yi hazırlarken microsoft soruyor nasıl bir usb hazırlayalım, başka bir bilgisayara kurmak için mi. Şimdi bu pc ye kurulum yapmak için mi diye. Ben başka zaman başka pc ye kurulum için hazırladım.
https://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows10
burdaki linkten kurulum aracını şimdi indirin diyerek başladım ve usb yi hazırladım.

Son düzenleme:
Bu tür lisanslar çoğunlukla anakart içerisindeki TPM (Trusted Platform Module) kaydedilmektedir.
Özellikle kurulum için toplu lisanslama yapılan (markalı PC'lerde) windows sürümleri kullanabiliyorsan ürün anahtarını @Ar-kur-Tek 'in bahsettiği gibi aktif edebilirsin.
Ancak uyumluluk modunda o sürücüyü kuramamışsan bence sadece win7 kur.
Win 10 için uğraşma.

Yeni bir PC aldığın zaman bu PC de kullanmış olduğun lisans anahtarı geçerli olmayacaktır.
Mikrosoft bir kere aktif ederse (crack yapılmadan) yeni alacağın anakartın da TPM modülü varsa bir kez mikrosofta PC yi bildirmen yeterli olacaktır.
Ürün anahtarın PC ye kaydedilir ve artık her yüklemende lisans sorunu ile uğraşmazsın.

Forum istatistikleri

Konular
128,829
Kullanıcılar
450,922
Son üye
yusuf4141.

Yeni konular

Geri