gsm modemle 1 kontak kontrol yapmak istiyorum

aliplc

Üye
arkadaşlar kolay gelsin,

cep telefonundan gönderilecek mesaj veya sinyal ile uzaktaki bir kontağı açmak ve kapatmak istiyorum. sistem, sulama motorunu 1 adet on ve off sinyali ile açmak ve kapatmak olacak. bunun için hazır olarak satılan bir sistem var mı, yani gsm modeme gsm kart takarak hazır bulunan sistemler var mı? veya nasıl bir sistem tavsiye edersiniz. bu konuda hangi firmalar ile görüşebilirim.

cevaplarınız için şimdiden teşekkür eder, hayırlı çalışmalar dilerim.

t10 bulmak mümkünmü bulsak çalışırmı :)

şaka bir tarafa elimizdeki 3310 vs gibi telefonlarla yapamazmıyız?

bende böyle bi devre var kardeş pıc16f628 li acma ve kapama şifresi 1-12 karekter istedigin kadar degişebiliyor.istedigin telefonlada role ac kapa yapılıyor.(3310 v.s) sabit telefonlar dahil

Son düzenleme:
benim bir kuyu işim varda onun için gerekli
bende böyle bi devre var kardeş pıc16f628 li acma ve kapama şifresi 1-12 karekter istedigin kadar degişebiliyor.istedigin telefonlada role ac kapa yapılıyor.(3310 v.s) sabit telefonlar dahil

Cep telefonu ile calisan modelinizde, kullandigim telefonun otomatik cevap verme modu yok ise sorun olur mu?

valla arkadsların önerdiği yere gir afyonda bunun su kontrolünü yapan bir elektronikçi var

merhaba arakadaşm senin kullanacpn bu sistemde uzaktan sms kontrollü olacak sanırım fakat bu devreler uzaktan kontrollü değil daha prati birşeyler bulabilrsin

Arkadaşlar bu teledon ile kontrol için kendim 2 adet devre tasarladım çaldırmaya göre role aktif pasif hale getiriyosun.1 kere caldırdın 1. role kapanıyo 2. caldırısında 2. role kapanıyo tekrar 1 kere cadırında 1 role acılııyo en sondada 5. kere caldırınca toplam reset atıyo.devreyi 2 farklı bicimde tasarladım 1. pic ile 2. digital entegreler ile yakında uygulamaya gecicem calısırsa paylarısırımm

Forum istatistikleri

Konular
129,190
Kullanıcılar
451,553
Son üye
baran.3230

Yeni konular

Geri