Haftalık Çalışma Saatiniz Nedir?

Haftada Çalışma Süreniz Kaç Saattir?

• 40 Saat

Oy: 10 16.9%
  • 45 Saat

Oy: 16 27.1%
  • 45-55 Saat arası

Oy: 16 27.1%
  • 55 Saatten fazla

Oy: 17 28.8%

• Kullanılan toplam oy
    59
ilk 40 saati ben işaretlemiştim, duruma bakıyorumda katılanlar artıkça sömürünün boyutu çıkıyor ortaya

Şantiyeci baya varmış korkmayın birgün müdür olacaksınız bekleyin olursunuz sabırla bekleyin geliştirin kendinizi siz köleler olmasa bizim evleriizi kim yapacak tabi oh be iyiki varsınız bir de kölelik bitti derler hani İyi Uykular .Sessiz olalım adamlar uyuyor

sabah 8:00 akşam 18:30 öğlen 1 saat mola. günde 9,5 saat hafta sonlarım tatil 9,5x5= 47,5 saat

Kurumsal yerlerde çalışanda fazlaymış?

15 kişinin yarısı 55 saat üzeri çalışıyor, şimdi şöyle bir hesap yapalım, napalım bazıları tatil yada çalışma süresi hesabı yapanı tembelikle suçlasada devam edelim. Kamuda çalışan biri 40 saat , 55 saat şantiyede çalışan kişi ile kıyaslayalım (55 tende fazla ama olsun) 1 haftada 15 saat, 52 haftada 780 saat. 40 yıllık çalışma hayatında 31.200 saat. Bir iş günü 8 saat dersek 3.900 iş günü demek. Bir yılı 360 gün sayarsak, Yaklaşık 11 yıl demek.!!!!!!!!!!!! bakın sadece 15 saat demeyin , olayın büyüklüğüne bakın bir 10-11 yıl fazla çalışacaksınız. Emeklilik yaşı 65 , 65 den önce maaş yok!!!!

ilk 40 saati ben işaretlemiştim, duruma bakıyorumda katılanlar artıkça sömürünün boyutu çıkıyor ortaya
Birde bu sömürülenler maaşlarını yazarsa adam 55 saatten fazla çalışıyor hem de belki karın tokluğuna Allah kolaylık versin.

15 kişinin yarısı 55 saat üzeri çalışıyor, şimdi şöyle bir hesap yapalım, napalım bazıları tatil yada çalışma süresi hesabı yapanı tembelikle suçlasada devam edelim. Kamuda çalışan biri 40 saat , 55 saat şantiyede çalışan kişi ile kıyaslayalım (55 tende fazla ama olsun) 1 haftada 15 saat, 52 haftada 780 saat. 40 yıllık çalışma hayatında 31.200 saat. Bir iş günü 8 saat dersek 3.900 iş günü demek. Bir yılı 360 gün sayarsak, Yaklaşık 11 yıl demek.!!!!!!!!!!!! bakın sadece 15 saat demeyin , olayın büyüklüğüne bakın bir 10-11 yıl fazla çalışacaksınız. Emeklilik yaşı 65 , 65 den önce maaş yok!!!!

Valla ben bile ağlayacam bunların durumuna ama bunlar hala gülüyor iş öğreniyorum diye gerçekten yazık

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam yanlış mı yaptım hesabı kontrol edemedim, harbiden fark korkunç. Hiç kimse olaya bu açıdan bakmıyor, kendini geliştir, yerinde durma, atak ol, girişken ol, ingilizce yetmez fransızca hatta ispanyolca öğren (bunuda dediler bu forumda), onu bunu yap. Sonuç kayıp giden bir yaşam. Malesef her geçen gün teknik işlerden soğumaya başlıyorum.

Tabi makineyiz biz zaten herşeyi bilmeliyiz ingilizce arapça fransızca,teknik bilgi,teorik bilgi=1500 tl alıncada hiç ses çıkarmamalıyız sonuçta 10 yıl bir de kayıp var nedir sanki 10 yıl değil mi? :)

Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar kardeş, palavra söyleyeni, insanların okulunu aşağı görenlerde ödüllendirilir.

İstanbul Büyük Şehir Belediyesine 2010 yılında giren arkadaşımın çalışma saati ve çalışma şekli şöyle;
Sabah 8 iş başı 12.30-13 öğle paydosu, 16.30 paydos.Haftada 5 gün. İşe gelişleri 8.15 gibi çıkışlarıda 16.20 gibi oluyormuş. Bazen iş yeri dışında arıza vs. sebeple bulunduklarında iş yerlerine dönüşte yok. Yani cuma günü saat 3 de dışarda işimiz bittiğinde paydos diyor. Bu arkadaş özelde ortalama bir şirkette çalışsaydı sabah sekiz akşam 6 ( ama 7 de biter) cumartesi de dahil çalışacaktı, aldığı maaş yarısı bile olmayacaktı. Bu tempoda 5-6 yıl çalıştığında anca kamudaki maaşına yetişebilecekti. Bu iki insanda ki yıpranmayı kıyaslayın bakalım.

Forum istatistikleri

Konular
128,840
Kullanıcılar
450,935
Son üye
oqzknt

Yeni konular

Geri