hard disk format YARDIM

musti-2614

Üye
arkadaşlar harddiskim de sorun var daha önce bilgissayarcı 320 gb olan harddiskimin sorun olan son 50 gb ını iptal ederek format atmıştı ve bilgisyarım çalışıyordu şimdi bende aynısını nasıl yapabilirm.yardımınız için şimdiden teşekkürler...

Partition ayarlarını bozmazsan rahatlıkla aynı şekilde format atarsın.

partition ayarları dedğin bölmelendirilmiş ayarları mı diyorsun yoksa farklı bişey mi yardımcı olduğun içinde teşekkürler:) (bi de bilgisaycı xp kurmuş ben 7 kurmak istiom bi de yavaşladığından dolayı)

Son düzenleme:
hdd'de partition hatası var ise size tavsiyem yeni bir hdd almanız partition zamanla cohalan ve diski kullanılmayacak hale getiren bir arızadır nezaman arıza yapacagı birdaha acılmayacagı hiç belli olmaz ve tüm verileriniz gidebilir.

bence HD Tune website adresinden hdtune indir disk bilgilerini kontrol et sağlıklıysa error scan yaptır bak... bad sector varsa ne kadar gör...

hardisk kaça bölünmüş? eğer c bozuk ise diğerini biçimlenidirip oraya kurabilirsin eğer hacim yeterse ama oradada aynı sorun oluyorsa yenisni alman lazım

Harddiskte bad sectör olmaya başlamışsa bir süre sonra kullanılmaz hale geliyor.Windows cd ile format attığında bunları kapatacaktır ama yine yeni bad secctor olmaya devam edecek.Son ana kadar kullan derim ama yinede hazırda bir hdd bulundur ne zaman kullanılmaz hale geleceği belli olmaz

Harddiskte meydana gelen fiziksel hatalar düzelmiş gibi gelsede pc çalışması sırasında hdd döngüsel(aynı sektörü defalarca okuma) çalışmaya girebilir. Verileriniz önemli değilse nerede tak derse orada bırak. Ancak önemli verileriniz varsa yeni bir hdd gerekir. Ben öyle yaptım. Kafam ne zaman takılacak sıkıntısından kurtuldu. Tercih sizin.

işletim sisteminin bulundugu birimi sil yeniden işletim sistemi yükle devam yapıştırrrrrr...

Forum istatistikleri

Konular
128,942
Kullanıcılar
451,123
Son üye
Eldost

Yeni konular

Geri