Hidrofor kablosunun aşırı ısınması ve prizi yakması

Bizimki neredeyse 1-2 senede bir membranı değiştiriyoruz. Önce usta çağırıyorduk, sonra işi kaptık 100-150 TL'ye satın alıp değiştiriyoruz. Sonra da hava basıyoruz, o kısım biraz tecrübe ve bilgi gerektiriyor. Hava basıncı düşükse suyu verir vermez tekrar yırtılması işten bile değil!
Yedek su deposu olayını tam anlamadım. Hidrofor sık sık devreye girmesin diye bu yedek depo ile rezerv su hacmi mi artırılıyor?
Yok hocam. Herhangi bir su kesintisinde önceden oraya yedeklenmiş suyu kullanıyoruz. 3-4 gün götürüyor o depo. Şuan hidrofor çalışmıyor ama depodaki su sayesinde ihtiyaçlarımızı görüyoruz.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Fiş paslanmış mı bana mı öyle geliyor? Cihaz nemli bir ortamda mı çalışıyor? Paslanan/oksitlenen fişlerin direnci artar ve ısınmaya neden olur.

Elektrik bağlantılarını neme karşı koruyun ve ekli kablo kullanmamaya çalışın.

Son düzenleme:
Fiş paslanmış mı bana mı öyle geliyor? Cihaz nemli bir ortamda mı çalışıyor? Paslanan/oksitlenen fişlerin direnci artar ve ısınmaya neden olur.

Fiş komple yandığı için öyle gözüküyor. Onu koparıp yeni fiş taktım.

Sistemde koruma adına ürün yok mu ? ( pano )
Tüm hidrofor sisteminindeki kablo kesit hesabı yapılarak tüm kablolarının değişimi eksiz direk bağlantısı .

Bağlantısı yapılacak yerin öncesi tesisat kablolarınında önemi ?

Kablo yaşlanmıştır .
Siğorta nötr kesmeli amper ve özellikleri ? .Sistemde kaçak akım röleleri pano ürünleri ?

İşten anlayan elektrikci bulmanızda yarar vardır .

Yok hocam. Herhangi bir su kesintisinde önceden oraya yedeklenmiş suyu kullanıyoruz. 3-4 gün götürüyor o depo. Şuan hidrofor çalışmıyor ama depodaki su sayesinde ihtiyaçlarımızı görüyoruz.
İyi fikirmiş, hem su yokken elektrik de kesik olduğunda da su kullanılabilir. Sadece üst katlarda su basıncı düşük olur.

Genelde bina bodrum katlarında olduğundan nemli, rutubetli ortamda oksitlenme kaçınılmaz. 23 senedir bizde bu tür bir sorun olmadı.

Herkese teşekkür ederim. Ben de apartman sakiniyim. Apartman demeye bin şahit ne yönetici var ne kapıcı. Ben kendim 2 kere değiştirip çözmeye çalıştım bundan sonrası beni ilgilendirmez. Herkes evinde keyif yaparken 1 saat ter içinde tamir etmeye çalıştım. Kimsenin de umrunda değil o yüzden gerisi beni bağlamaz en kötü camiye giderim😂. Bu olaydan bana kalan burdan öğrendiklerim herkese tekrardan teşekkür ederim.

Herkese teşekkür ederim. Ben de apartman sakiniyim.
Apartman demeye bin şahit ne yönetici var ne kapıcı.
Ben kendim 2 kere değiştirip çözmeye çalıştım bundan sonrası beni ilgilendirmez.
Herkes evinde keyif yaparken 1 saat ter içinde tamir etmeye çalıştım.
Kimsenin de umrunda değil o yüzden gerisi beni bağlamaz en kötü camiye giderim😂.
Bu olaydan bana kalan burdan öğrendiklerim herkese tekrardan teşekkür ederim.

Susuz kalınca .
Yakında sizi yönetici yaparlar .

Kolay Gelsin Sağlıcakla ....

Forum istatistikleri

Konular
129,122
Kullanıcılar
451,452
Son üye
Besaxczm

Yeni konular

Geri