Işıklı lamba anahtarı yapımı

1724844775245.png

Bir markaya ait şema...

Diyotların datasheeti

Son düzenleme:
Sürekli yanan Ledler seri direncin ısınmasına sebep oluyor, watlı dirençler anahtar arkasına sığmayabilir.

Bu şema yanıp sönen led devresi, işinize yarayabilir.

220v_blink_led.jpg

Sürekli yanan Ledler seri direncin ısınmasına sebep oluyor, watlı dirençler anahtar arkasına sığmayabilir.

Bu şema yanıp sönen led devresi, işinize yarayabilir.

Ekli dosyayı görüntüle 109971
Doğrusu bu şemada ki uygulama.
Bence;
50-60 TL ye hazır ışıklı anahtar takıp kullanmak.

Neonun ışık şiddeti çok hoş olmuyor, o da aklıma geldi aslında ama.
Led çok güzel oluyor.
Bütün emekleriniz için çok teşekkür ederim. Herkese ayrı ayrı. Benim aklımda bir fikir oluştu. Yapınca buradan paylaşacağım.

Paylaştığım şemayı ticari bir ürünün içini açıp çizdim. Isı problemini çözmek için olsa gerek 110K tek bir direnç kullanmak yerine 5 adet 22K yı seri bağlamışlar.
Viko kardelen serisinde eskiden neon lambalar kullanılıyordu. Belki hala aynıdır.

Paylaştığım şemayı ticari bir ürünün içini açıp çizdim. Isı problemini çözmek için olsa gerek 110K tek bir direnç kullanmak yerine 5 adet 22K yı seri bağlamışlar.
Viko kardelen serisinde eskiden neon lambalar kullanılıyordu. Belki hala aynıdır.
Çok teşekkür ederim hocam

Üstat, smd diyotlar yerine, hazır köprü diyot kullansam olur mu sence?
Üstat, smd diyotlar yerine, hazır köprü diyot kullansam olur mu sence?
Resimdeki gibi?
Screenshot_20240829_004317_edit_50391855579809.jpg

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
129,455
Kullanıcılar
452,011
Son üye
mehmetözkan1976

Yeni konular

Geri