ICL 7107 VE LM35 TERMOMETRE

ceranemo

Üye
Merhaba. Ben şemasını atmış olduğum bu devreyle uğraşıyorum ancak bir türlü sonuç alamadım. Datasheet'te gördüğüm gibi 26. bacağı -V, 1. bacağı +V ve 21. bacak gnd olacak şekilde düzenledim. Devreyi bread board üzerine kurdum. Sadece açılışta 66.6C 68.8C gibi değerler yanıp sönüyor ve sonrasında hiçbir şekilde hareketlilik vs. yok. Yardımcı olur musunuz nerede sorun olabilir?
F3ZB3QIHUM3I7RH.LARGE.jpg

bende bu devre ile başladım ancak aynı problemi burada da yaşadım

Devreyi çalıştıran arkadaşa danışsanız. Ben geçmişte birazda acelemilik ve heyecanla yapmaya çalıştığımda başarısız olmuştum. Şimdi yazılanları görünce pek çok detayı kaçırdığımı görüyorum. Elimde lcd ve entegreler hala duruyor, fırsat bulduğumda yapıp çalıştırmayı deneyeceğim.

devreyi çalıştıran derken? arkadaşın verdiği linkteki mi?

Evet o linkte ki Cemil Sivas arkadaş devreyi çalıştırmış ancaak başka yerlerde takılmış sanırım.

yardımcı olamadı maalesef facebook üzerinden konuşmuştuk

Hatırladığım kadarıyla devrede elemanların yerleri önemli. Çalıştırılmış bir devre bulup onu kurup deneyin bence. Bu devre çok basit gibi gözükmekle birlikte pek çok kritik detayı barındırmakta.

inanın defalarca farklı farklı devre denedim hepsinde aynı sonucu almaktan yoruldum ve işin tuhafı
devreyi yapan kimseyi de bulamıyoru.

ilgili konudaki benim paylaştığım linkteki devreyi mi kurdunuz?

Forum istatistikleri

Konular
129,405
Kullanıcılar
451,932
Son üye
senbetul

Yeni konular

Geri