iki pic arası seri haberleşme kesme sorunu

caglayanm

Üye
Arkadaşlar 18f2520 ile 16f628a yı haberleştirmeye çalışıyorum.18f2529 veri gönderecek diğeri alacak tek yönlü bir iletişim.Ama problem şunlar ki:
1)alıcı pic veriyi alıyor ama kesmeye gitmiyor yani while(1) döngüsünün içinde al dediğimde alıyor ama kesmeye hiç girmiyor.
2)alıcı pic veriyi alıyor.Aldığı veriyi lcdye yazdırmaya çalışıyorum- ki bu veri basit bir harf ya da tek haneli bir sayı-ama saçma sapan bişeyler yazıyor.
problem ne olabilir

veri aldigi andan sonrami kesmeye gitmesi gerkiyor? ve bu kesme usart kesmesimi? basta bunlari sorayim ve programi tam gonderirsen iyi olur

sorunu çözdüm teşekkür ederim ilginize

peki sorun nerden kaynakliydi merak ettimde

şu anda yine kesmeye gitmiyor ama gönderdiğim bilgiyi diğerinde doğru olarak alabiliyorum en azından.Problem farklı picler kullanmıştım uyumunu sağlayamamaktan kaynaklanıyor.Aynı pic kullanınca sorun çözülüyor bir de devreyi proteusta çalıştırdım gerçekte çalıştırınca yine sorunlarla karşılaşır mıyım bilmiyorum

dogru sorun farkli picler kullandigindan kaynakli fakat kesmeye neden gitmemesine gelince tmr kesmesimi yoksa usart kesmesimi merak ettigim nokta bu oluyor ve yazdigin programin bas dosyasini gondersene

Forum istatistikleri

Konular
129,201
Kullanıcılar
451,560
Son üye
mertcan5657

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri