inverter kaynak makınaları

BIRAZDA SIZIN SORULARINIZI ALAYIM
Soru değil rica, hatta forum kuralı, büyük harfle mesaj yazma sebeb hem bağırmak anlamına geldiğinden hem de 2-3 mesajla sayfanın dolması. Kopyala yapıştır yapıyorsan zahmet etme üyeleri faydalandırmak istiyorsan dosyayı paylaş. Belirttiğin malzemelerin değerleri yok mu IX@460D2 bu nedir (soru da sormuş olayım adetten dir).

ozur dılerım da okunur olsun dıye yazmıstım butuk harfle

o parcaya gelecek olursa bı tur mofet ama dıyotlusu kaynak makınasının ıcını acınca gorulecek bır yerde
ne ıs yapıyor dıye soracak olursanız devrede 312ile 378 volt arası bı voltajı tetıkleme yapıyor ben mosfetlerı bır tur anahtara benzetıyorum dusuk votajla yuksek voltajları kontrol ede bılıyorsunuz

evet kaynak sorunlarına devam

fımer x174
sorunu
makınenın herseyı normal calısıyor ama fan calısmıyor
cozum
bu makınada 2 adet 7812 vardır yanı regule entegresı vardır bunlardan bırtanesı lojık tarafını dıgerı ıse fan devresını besler ovo metreyle olculunce arızalı olan ortaya cıkar yanı makınenın role tarafındakın degıstırınce makınenı fan devresı calısmaya baslar

expıres 161
sorunu
makınenın herseyınormal gozukuyor ama kaynaga gecınce dırek arıza lambası yanıyor
cozum
osılator kartı uzerindekı kucuk entegreyı degıstır

fımer x174
sorunu
makıne normal calısıyor kaynaga gecınce son amperde kaynak yapıyor

cozum
lojık gtarafındakı lm 324 entegresını degıstır makıne normale doner

fımer x204

sorunu
makıneye enerjı verıldıgınde arıza lambası makıne ıcındekı role ve fan fılasorluyor yanı acılıyor kapanıyor acılıyor kapanıyorsa

cozum
cıkıs dıyotlarından bırtanesı kısa devre demek veya bırkac tanesı

devam

dmr 160
sorunu
makıne normal calısıyor kaynaga gecınce arıza lambası yanıyor
cozum
power kartındakı kondansator gurubu ndakı brtanesı yerınden cıkmıs takılınca yerıne makıne normale dondu

halkalı ınv160
sorunu
role cekmıyor

cozum

osılatoru ve roleyı besleyen kucuk sıvıc mod tırafonun yolarından bırtanesı patlak besleme kartını koruma dırencı22 om dırens patlak ve son olarakta tırafonun onundekı s8050 yı degıstır makıne normale doner

dbk mma 140d

sorunu
power lambası sınyal verıyor

cozumcıkıs dıyotlarından bırtanesı veya bırkac tanesı gıdık demek

bukadar yazıya hıc begenı atan yokmu vay be

Ekli dosyalar

• IMG_20160204_085032[1].jpg
    IMG_20160204_085032[1].jpg
    349.4 KB · Görüntüleme: 82
  • IMG_20160204_085045[1].jpg
    IMG_20160204_085045[1].jpg
    355.2 KB · Görüntüleme: 75
  • IMG_20160204_085053[1].jpg
    IMG_20160204_085053[1].jpg
    348.9 KB · Görüntüleme: 72
Moderatör tarafında düzenlendi:
nerde kalmıstık evet bırsey dıkkatımı cektı ben hıc resım paylasmıyom kendı atolyemın ve yapılan makınerın resımlerını paylassam bı sıkıntı olurmu acaba sıte yonetıcılerı ve bolum yonetısı arkadaslar

buyrun sıze kucuk bı arjıv

7 resımden sonra hata olustu dıyor neden bılen varmı
IMG_20160208_085846[1].jpg
IMG_20160208_085833[1].jpg
IMG_20160208_085818[1].jpg
IMG_20160208_085801[1].jpg
IMG_20160208_085744[1].jpg
IMG_20160208_085730[1].jpg
IMG_20160208_085230[1].jpg

arıza notlarına devam

otto tek techno160 mavi yuzlu kaynak makınesı
sorunu
makıne hıc calısmıyor
cozum
makınenın ana kart besleme bolumu butuk oranda zarar gormustur kart beslemesını yapan k2611 veya karsılı demeyımde aynı ıslevı goren 6n90 degıstırılır buna tetıkleme saglayan s8050 degıstırılır ve son olarakta bunlara enerjı saglayan 1n4148 ler degıstırılır makıne normale doner bırde lojık koruma dırencını kontrol etmekte fayda var bazen dudırenc acmıs oluyor 22om dırenc

fımer x174 kırmızı yuzlukaynak makınesı

sorunu
arıza lambası devamlı yanıyor calısıyor lambası sınyal verıyor

cozum

cıkkıs dıyotlarının yanındakı dıyot 1.5ke180ca adındakı mazeme yanı bort uzerındekı tz1 adındakı eleman ve ana kondansatorlerı kontrol edılme ve makıne normale doner

rota 160a kırmızı yuzlu kaynak makınesı

sorunu

calısıyor arıza lambası yanıyor

cozum

mosfetlerın yanında kı tıransıstor tıpı dıyotları degıstır makıne normale doner

Moderatör tarafında düzenlendi:
expıres 161
sorunu
makıne calısıyor kaynak yapmıyor
cozum
dıyot tablasınınyollarını kontrol et ve osılator kartındakı kucuk entegreyı degıstır

fımer 174x
sorunu
makıne kaynak yaparken ıslık calıyor
cozum
7812lerı degıstır

fımer201
makıne hıc calısmıyor
cozum
koruma dırencı degıstır7812 degıstı role degıstı makıne normale dondu

bu gun devam edıyoruz arkadaslar kaynak makınesı arızalarına
not her makınede veya aynı makınede bır sorun oldugunda o sorun hep aynı yerden b olutorsa ya parca kalıtesını kotu oldugundandır yada takılan parcanın onunde veya arkasında bı anormaldurum vardır veyahutta kullanıcı hatası vardır onem le duyrulur

halkalı ınv 160
sorunu
makıne hıc calısmıyor
cozum
osılator koruma dırencını yanı 22omluk dırencı degıstı makıne normale dondu

fimer t207
sorunu
makıne calısmıyor
cozum
makınenın koruma dırencı ve ana kondansatorlerı yanı 400v 680mf lık kondansatorlerı nı dgısınce makıne normale dondu

sayın arkadaslar ben bunları sızlerle paylasıyorum ama kımsenı n merakı yok gıbı kımsecıkler yorum yazmıyor bı makıne hakında yorum yazan yok sagulsunlar bı kac arkadas harıcınde begenı atan yok ama yınede ben yazmaya devam edecegım

sayın arkadaslar ben bunları sızlerle paylasıyorum ama kımsenı n merakı yok gıbı kımsecıkler yorum yazmıyor bı makıne hakında yorum yazan yok sagulsunlar bı kac arkadas harıcınde begenı atan yok ama yınede ben yazmaya devam edecegım
mavi gölge kardeş , teşekkürler, bize çok faydalı oluyor bu bilgiler sen devam et, takipteyiz.

gunaydın arkadaslar arıza notlarına devam
mavi gölge kardeş , teşekkürler, bize çok faydalı oluyor bu bilgiler sen devam et, takipteyiz.
sagulasın ne mutlu bana o zaman

budget bsg326
sorunu
arızalambası ve calısıyor lambası bı arada yanıyor ve kaynak yapmıyor
cozum
makıne cıkısındakı soklama bobının ucları soguk lehıme dusmustu yenılendı makıne normale dondu

derın NOT expıres dıyot tablasının olcumu

olcu aletını dıyot olcme konumuna alırız makınenın cıkıs uclarına degdırdıgımızde kısa dvre varsa veya her ıkı taraftada omaj verıyorsa makıne dıyot tablası kısa devre veye kacırıyor anlamına gelır

dmr 160

sorunu
makıne norlal calısıyor ama ıkı elektırottan sonra arıza lam bası yanıyor

cozum
power kartındakı kodansatorler de kurumalar tesbıt edıldı yanı ozelıgını kaybetmıstı bunlar kompıle degıstı makıne normale dondu

derın NOT expıres mofetlerının saglamlık kontrolu

mofetlerı gıdık olan bır makıne ya dırek arıza lam bası yanaryada bır ıkı elektırot yaktıktan sonra arıza lambası yanar
hangı taraf oldugunu bulmak ıcın ıse olcu aletını dıyot kısmına alırız surum veren kucuk kartın cıkıj degerlerını karsılastırma yaparız mutlaka bırtaraf fazla veya eksık deger verı ozaman o taraf gurup uzerındekı mosfetlerden bırtanesı veya bı kactanesı gıdık demektır

kl 161 b

sorunu y
yuksek amperde kaynak yapıyor

cozum

amper ayarı yapan potun soketının yanındakı s8050 ve bordun sol en ucdakı ıkı dıtot yanı 8.2 v dıyotlar degıstır makıne normale doner

sorun beklıyorum kı cevaplayayım

Forum istatistikleri

Konular
128,837
Kullanıcılar
450,933
Son üye
altandomx

Yeni konular

Geri