jenerarör

volky

Üye
slm arkadaşlar elektrik kesintisi olduğunda şirketimizdeki jeneratör devreye giriyor ama sayacımızda çalışıyor bunu nasıl engelleyebiliri yardımcı olursanız seinirim.
saygılar.

sayacı devreden cıkar jeneratör den gelen enerjı dırek panoya ver sayaca gırme

Bahsettiginiz sayac, Tedas tarafindan muhurlu resmi sayac ise, en kisa zamanda yazi ile ilgili isletmeye basvurun. Sayacainiz Akim veya Gerilim bilgisini Ana salterden sonra almaktadir. Akim trafolariniz ana salterden sonra bagli ya da sayac gerilim bilgisini ana baradan aliyorsa bu durum yasanir.Sanirim jeneratorunuz de ana salter cikisina bagli ve manuel kontrollu olsa gerek...Sonuc olarak resmi bir yazi ile basvurup sayac baglantilarinizi ana salterden oncesine tasimaniz gerekiyor.
Sayin reaktor, yukaridaki mesajinizi biraz acar misiniz? Kolay gelsin

sayaç evde değil şantiyede,yani tedaş tarafından mühürlü resmi sayaç değil ve dediğiniz gibi jeneratör ana şalter çıkışına bağlı ve manuel kontrollü .en basit çözümü nedir anlatırsanız sevinirim.
iyi çalışmalar.

Madem muhurlu hehangi bir bolme yok, jeneratorun de bagli bulundugu sozkonusu panonuzu enerjisiz hale getiriniz. Sonra da bu panoyu besleyen bir ust panodan da bu panonun enerjisini kesiniz...Jeneratorun de bagli oldugu salterin girisine enerji gelmediginden emin olduktan sonra, sayac baglantilarinizin tumunu salterden oncesine tasiyiniz.Yani akim trafolariniz salterden once bagli olmali. Sayaca gerilim bilgisi icin giren 3 kablonuz da salterden once olmali...Resim cekip gonderirseniz daha aciklayici olur...Eger kendiniz yapacaksaniz tum bu islemleri lutfen enerjisiz ortamda yapiniz, profesyonel destek almaniz daha saglikli olur.Kafaniza takilan bir sey olursa da bir burdayiz.Saygilar

bir bobinle sayacın devreden çıkması gibi bir durum sözkonusumudur öyle bir şey varmı mrk ediyorum.sizin dediğiniz benim düşüncemle aynı ilginiz için çok teşekkür ediyorum.
bir de bir sayacın akım ve gerilim trofolarının ters bağlanması durumunda ne olabilir.

Merhabalar.Gücünüz (KW) nispetince bir Transfer panosu uygulaması yaparak olumlu olacağı kanatindeyim.

arkadaşlar bir konu varki çok önemli
gözden kaçırmayınn
mesela tedaş hatta tamirat yapmak için elektriği kesti
adamın biride normalde şebekede elektrik yok diyerek çıktı direğe
veya yan şantiyedeki arkadaş elektrik kesik sanıp kendi panosunda bir işlem yapmaya kalkıştı
ve bu arada senin jeneratör çalıştı
sonuç ne olur düşünebiliyormusun
direkteki adam eğer ag Şebeke birşey olmaz deyipte önlem almamışsa mefta...
onun için en sağlamı sayaçtan sonrasına bir enversör şalter koyup manuel olarak jeneratörün elektriğini şantiyeye vermek
bu işi kumanda elemanlarıyla oto olarakta yapabilirsin ama ona gerek yok

selemlar

Sn Mesutozcan41 arkadasimizin uyarisi ve onerisi gercekten de yerindedir. Elektrik isinde, sistemi calistirmak tek basina hic bir anlam ifade etmez...Mutlaka yolu ve yordamiyla yapmak lazim her zaman..Dikkatlice dusunmek lazim her zaman. Tesekkurler +pop

Aslında oraya bir kontaktörlü bir pano yapman en mantıklısı.Tedbiride elden bırakmamış olursun..Şebeke kesildiginde jenaratörün otomatik olarak devreye girer enversör falan ugraşmamış olursun ve birde şebeke beslemesine faz koruma koyarsan şirketinizdeki hiçbir elektrikli cihaz zarar görmez.Ben şantiyelerde ve iş yerlerin böyle pano yapıyorum şimdiye kadar bir problem çıkmadı

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,829
Kullanıcılar
450,922
Son üye
yusuf4141.

Yeni konular

Geri