Arkadaşlar bu devreyi yaptım ama bir işe yaramadı yani çalışmadı
devrede bir sorun mu var yardımcı olursanız sevinirim.

Ekli dosyalar

• köpek kovucu.JPG
    köpek kovucu.JPG
    23.4 KB · Görüntüleme: 329
Moderatör tarafında düzenlendi:
sn. hoobyelektrik

4k7 degerındekı potansıyometrenın 1 ve 3 nolu ayaklarını kısadevre yaparak denemenızı onerırım ayrıca dıkkatımı ceken bır baska olayda entegrenin besleme ve reset ucları bır bağlı olarak gosterıyor semada.

Bence once potansıyometrenın uclarını (1ve3 nolu) kısadevre yapın,çalışmazsa reset ucunu boşa alarak deneyın.

Kolay Gelsin
Saygılarımla...

Sayın BuRçin !
Şemasını gönderdiğiniz devre köpekler üzerinde denendimi acaba ?. Olumlu sonuç verdimi?. Bende yapmak isterim. Sokak köpekleri ile başımız belada. Birde nasıl çalışıyor. Kuvvetli sesmi çıkarıyor. Köpekler neden etkileniyor. Açıklarsanız sevinirim. HOŞÇAKALIN

Selamlar Şefim

Göndermiş olduğum devre teorik olarak çalışacağı kanaatindeyim pratikte yapılan denemeler sonucunda çalışıp çalışmadığı hakkında bir bilgim malesef yok.Devrenin üreteceği 30-50Khz arası frekansta bir ses bu sesleri insan kulağı algılıyamıyor.Köpek düdüklerini bilirsiniz insanlar duyamaz ama köpekler bu düdüğe duyarlıdır.Devre tipik bir signal jeneratoru olarak calısıyor .Devre frekansını 4k7 degerındekı potansiyometre ile ayarlıyoruz.

Kolay Gelsin
Saygılarımla...

Ben 555 liyi yaptım sonuç hüsran devre çalışmıyor

4047 yi yapmaya cesaretim kırıldı çalışan bir devre yok muuuu

internetten sipariş vermiştim geçen sene çok işime yarıyor tavsiye ederim. alın bir inceleyin :)

Aynı devre domuzlar içinde etkili olur mu yada domuzlar için ayrı satılan devrelerde var mı?Yazın tatile gittiğimiz köyde dayımla tarlada domuz için sabaha kadar beklemiştik o zaman aklıma gelmişti elbet bunun içinde bir çare vardır diye ama pek bir şey bulamamıştım dogrusu.

buyuk bır ıhtımalle yarar cunku ınsan kulagıın duyamayacagı bır frekans uretıyor tabı calısanını bulmak gereklı
amaaa yaralı bır domuz ne kadar bu cıhazı taklar bılemem :)

ürettiği frekansa cevap verecek piezo takman lazım. devre basit bir devre. yaydığın frekansda üretimi basit olan bir sistem. fakat marifet özel piezoda. daha önce de tarafımızdan denendi. oradan biliyorum....

En üstteki direncin değeri ne olacak acaba? (Burçin Beyin verdiğin devredeki)

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,763
Kullanıcılar
450,836
Son üye
mg660

Yeni konular

Geri