Kaç Paraya Çalışmak Lazım

Bir büyük der ki çalıştığın yere yani patrona ne kazandırırsan %20 si senin maaşın olur :D

Arkadaşlar şu aşamada maaş konuşmak doğru olmaz bence bu iş biraz şans biraz kendini pazarlama biraz tecrübe meselesi ama mühendis adayı arkadaşlara söyleceğim İNGİLİZCE anadil olsun tecrübeniz olmasın önemli değil mutlaka bir iş bulursunuz maaşı da en az 1500 tl civarı olur ve işi öğrendiğinizde bu artar emin olun ingilizce olayını çözmüş bir mühendis daha aşağı çalışıyorsa bence kendine güveni olmayan bir insandır o fikrimce. Bazı arkadaşlar ne olursa razıyım diyenlere kızmışlar onlara sonuna kadar katılıyorum her ücrete razı olup piyasayı düşürmeyin ama birde şu açıdan bakmak lazım: eylülde askerden geldim 10 Nisan da evlendim o süre zarfında Ocak ayına kadar işsizdim ve hiç birikimim yoktu artık o kadar bunalmıştım ki ne olsa razıydım bende birde benim gibi çok darda kalmış insanları düşünelim mecbur bırakılıyoruz belirli birşeyden sonra...
Not: Allah her şeye kadirdir. bunu unutmayın ben öğrenciyken(askere gitmeden önce) çalıştığım yere asker dönüşü girdim 2 gün çalıştım daha önceki bir problemden dolayı çıkardılar(maalesef aile şirketleri böyle biraz patrona ve yalakalarına karşı dikkatli olmak lazım) orada 1300 tl ye razı olmuştum. şuanda çalıştığım yerde 1800 tl alıyorum ve hergün şükrediyorum Allah ıma iyi ki diğer yerden çıkarmışlar beni diye ne demişler her şeyde bir hayır vardır. (işte şans faktörü de burada önemli)

Saygılarımla,

arkadaşı 5 yıldır aynı firmada plc elektrik arıza sistem geliştirme ve mekanik Bakım işi yapmaktayım aldıım maaş 1250 tl istanbul tuzla gerisini sen düşün

merbaha.. yeni mezun elektrik elektronik mühendisiyim.. mezun olur olmaz askere gittim. askerden geldim deli danalar gibi iş aradım. nereye gitsem 800-900 arası bişi verdiler. ilk önce çalışmam kalsın dedim. ama sonra olmadı arkadaşlar... bir şekilde para kazanıp hayata atılmak gerek. işsizlik aşırı derecede kötü birşey.. allah düşmanıma yaşatmasın. sonra şimdiki çalıştıgım yeri buldum.. 1000 TL + 200 lira yemek + sigorta + servis.. ben burada piyasayı düşürdüm. tüm suçlamaları kabul ediyorum bu konu hakkında.. AMA ARTIK MECBUR KALDIM.

merbaha.. yeni mezun elektrik elektronik mühendisiyim.. mezun olur olmaz askere gittim. askerden geldim deli danalar gibi iş aradım. nereye gitsem 800-900 arası bişi verdiler. ilk önce çalışmam kalsın dedim. ama sonra olmadı arkadaşlar... bir şekilde para kazanıp hayata atılmak gerek. işsizlik aşırı derecede kötü birşey.. allah düşmanıma yaşatmasın. sonra şimdiki çalıştıgım yeri buldum.. 1000 TL + 200 lira yemek + sigorta + servis.. ben burada piyasayı düşürdüm. tüm suçlamaları kabul ediyorum bu konu hakkında.. AMA ARTIK MECBUR KALDIM.

anladığım kadarıyla Adana' da yaşıyorsunuz bu aldığınız ücret bence hiç de azımsanacak bir ücret değil Malatya da Türk Telekom da çalışan arkadaşım var sizinle aynı koşullarda çalışıyor

anladığım kadarıyla Adana' da yaşıyorsunuz bu aldığınız ücret bence hiç de azımsanacak bir ücret değil Malatya da Türk Telekom da çalışan arkadaşım var sizinle aynı koşullarda çalışıyor[/QUOT

evet adana da çalışıyorum. şartlar kötünün iyisi diye düşünüyorum çünkü aldığımız o kadar yoüun emeğin karşılığının bu olmaması gerek bence.. fakat okulda da hocalar hep söylerlerdi. 1 yada 2 yıllık bir sürünme evreniz olacak ondan sonra maaşınızı siz belirleyeceksiniz diye... bakalım artık

evet kardeşim aynen öyle ilk bir iki yıl hiçbirimiz para yönünden tatmin olamayız ne yazıkki. bu süre zarfında kendimizi geliştirerek elimizi iyice güçlendirmeliyiz daha sonra para kendisi gelir zaten. Ayrıca bende şöyle bir görüş oluştu: bir iş bulursanız parası da sizi tatmin etmese de idare ediyorsa ve şirkette kariyer yapabilecekseniz bir süre dişinizi sıkacaksınız ama şirkette bir kariyeriniz olmayacaksa bir yerde çalışırken iş arama daha mantıklıdır en azından o zamanki maaşınızdan daha iyi bir maaşı olan bir işe girersiniz diğerlerini kabul etmezsiniz yani eliniz daha güçlüdür...!!!

saygılarımla,

arkadaşlar şimdi herkes kendince haklı kimi arkadaşımız ben teknikerim demiş kimi arkadaşımız mühendis usta falan demiş ama çoğu yorum yapan arkadaş zaten durumu güzelce açıklamış işyerlerinde inanın helede özel sektörde adam senin teknikerliğine teknisyenliğine bakmıyor mühendisliğine bakmıyor patron sallamıyor patron işim görülsün benim işimi kim iyi yapıyorsa ben ona hitap edrim diyor şimdi arkadaşalar çoğu özel sektör mühendis çalıştırmıyor sadece kağıt üzerinde bir anlaşma cüzi bir miktar para o kadar gerisini ustasına teknikerine kim varsa ona yaptırıyor özel sektör böyle işi iyi bileceksin şansın olacak ve nasibinde olacak herkese iyi çalışmalar

Maaşı belirleyen fonksiyonlar;
Diploma(Etiket)+iş tecrübesi+Ahlak ve davranış(Fıtrat)+kendini satabilme+ikna kabiliyeti+fizik ve dış görünüş+iş bitirme kabiliyeti+TORPİL = MAAŞ

Forum istatistikleri

Konular
128,920
Kullanıcılar
451,086
Son üye
micromaster39

Yeni konular

Geri