Kaç Paraya Çalışmak Lazım

Maaşı belirleyen fonksiyonlar;
Diploma(Etiket)+iş tecrübesi+Ahlak ve davranış(Fıtrat)+kendini satabilme+ikna kabiliyeti+fizik ve dış görünüş+iş bitirme kabiliyeti+TORPİL = MAAŞ

bence az biraz değişik:
yeni mezunda=Diploma(Etiket)+kendini satabilme+ikna kabiliyeti+fizik ve dış görünüş+TORPİL
ileri yıllarda =iş tecrübesi+Ahlak ve davranış(Fıtrat)+kendini satabilme+ikna kabiliyeti+fizik ve dış görünüş+iş bitirme kabiliyeti
saygılar

özel sektör oldukça acımasız ama kurumsal firmalar biraz farklı.. kurumsal büyük firmalar en azından maaş konusunda piyasada ki diğer yerlere göre oldukça uygunlar. ben geçen hafta işimi değiştirdim. ülkemizin önde gelen firmalarından birine yerleştim. bana öyle bir maaş söylediler ki dudaklarım uçukladı. birde kabul ediyor musun diye sordular.. balıklama atladım yani deyim yerindeyse.. ama girene kadar da göbeğim çatladı yani..

Ben Avusturyada 2 yillik Plc tecrüben var ve Teknisyenim Aylik gelirim 2000,- Euro assagi degil. Yurt disi Is gezileride yaparsan 3000,-Eurodan assagi aylik gelirin vede primleri de artar. Ayrica PLc bilenler Siemens, Bechof bilenler vede Ingilizce ve Almancan varsa seni Bütün sanayi Firmasi tranfen etmek icin elinden geleni yaparlar.
yurt disinda yasayan biri olarak size tavsiyem Ingilizceye iyi hakim olup bilhassa Rüzgar enerjisi üzerinde diler Firmalari mesela Firma Bachman ´in PLC sisitemlerinde uzmanlassinlar ileriki 5 sene icinde Avrupa firmalri Rüzgar gülü üzerine cok büyük yatirimlari baslatdilar ve milyarlar euro degerinde tesmikde firmalara desdek veriyorlar ve kirize girmeyecek ilk 20 sene deki sektörler. Saygilarimla.

çok merak ettim nereye girdiniz ve aldığınız ücret (sorulmaz ama) nedir?

Otomasyon ve montaj konusunda en az 2 yıllık tecrübeye sahip olan bir kişi konusunda yeteri kadar iyi ve bu bilgilerin doğruluğunu karşısındakine ifade edebiliyorsa 1000 tl güzel bir başlangıç olur
Açık söylemek gerekirse bu fiyat sadecxe normal bir eleman ücretidir.Kriterleriniz arasında yöneticilik vasfı bulunuyorsa her kademe için üzerine 500 tl eklenebilir. Mesela Usta 1500 Formen 2000 Teknisyen-Tekniker 2500 Mühendis 3000 tlden başlayabilir

elektrik öğretmeni ne kadr alır bu soru kimseyi ilgilendirmiyor heralde madem öyle öğretmense öğretebildiği kadar alır yada ne öğrendiyse o kadar alır iş kendini pazarlamada

elektrik öğretmeni ne kadr alır bu soru kimseyi ilgilendirmiyor heralde madem öyle öğretmense öğretebildiği kadar alır yada ne öğrendiyse o kadar alır iş kendini pazarlamada

Öğretmen olmak çok ayrıcalıklı bir iştir. Meslek öğretmenlerinin öncelikle kendileri okuldan fırsat bulup pratikte ne kadar öğrendiği Kendini ne kadar geliştirdiği. Sorulan ve karşılaştığı sorunlara ne kadar çözüm veren cevap verebiliyor.HAngi dallarda iyi bu soruların cevaplarına göre aldığı ücret değişir.

İyi Teknik bir personel için başlangıç 1000 iken Ne ilginçse bu konu öğretmenlerde 600-700 e kadar düşüyor.Yani bizim öncelikle eğitim sistemindeki Öğretim görevlilerinin ne kadar bilgi verdiği ve okulun kalitesine bakmamız gerekiyor. Herhalde Bir ODTÜ ile Yüzüncü yıl Üniversitesi Denk olmaz

tam bir yıldır iş arıyorum.1000 tl deyince adamlar cok diyor.o kadar cok iş görüşmesine gittim ki artık bıktım. bende 900 tl veren bir yere attım kendimi yoksa ailem dağılacaktı. intiharı cok düşündüm..ama cocuklarım icin vazgectim.
------------------
tek care kpss

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…