Kaçak akım tutmuyor sebebi sıfırlama mı başka birşey mi

ibrhmyvz

Üye
Merhabalar ustalarım geçen günde bir konu açtım sıfırlama diye fakat istediğim cevapları bulamadım...Şimdi şöyle izah ediyim, yeni bir binaya kiracı olarak taşındım.Geçen kaçak akım takmayı denedim, tutmadı sıfırlama olacağını düşündüm. Binanın panodaki barasını açtım göremedim..Kiracı olduğum için pek kurcalamakta istemiyorum açıkçası.. Sizlere sorum şu şekilde, simdi kacağa evin tesisatını bağlamadan direk üstten giriş yaptım yinede tutmuyor.... Muhtemelen gelen nötr ile topraklama kablosu zaten çıplak bakır şeklinde çekilmiş ya temas ediyor yada barada sıfırlama işlemi yapılmış? Ne yapmam lazım bu evrede kafam durdu birazda eski tesisat olduğu için eski ustalar daha hakim bu konulara sizden yardım bekliyorum...Kaçak akımdan önce grup sigortadan giriş yapsam ana gelen kabloları çıkışını kaçağa girsem tutarmı acaba fikirlerinizi ve yardımlarınızı esirgemeyin lütfen teşekkür ediyorum şimdiden...

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Tüm prizleri kontrol edin, sıfırlama yapılmış olabilir. Daire içi tüm sigortalar indirildiğinde de mi tutmuyor?

Kaçak ta sıkıntı yok hocam ana geleni bağlayınca bile tutmuyor prizden bağlanınca ne fark edecek?

Denemekden zarar gelmez .
Bu şekilde kakr tutarsa bu zamanda niye tuttu diye soracakmısınız ?

Ayrıcana .
Yedek kakr varsa denemeniz .

Kolay Gelsin Sağlıcakla ...

Denemekden zarar gelmez .
Bu şekilde kakr tutarsa bu zamanda niye tuttu diye soracakmısınız ?

Ayrıcana .
Yedek kakr varsa denemeniz .

Kolay Gelsin Sağlıcakla ...
Ustamben kendimi anlatamıyorum galiba size ana giriş kablosundan bile tutmuyor fark eden ne ?

Forum istatistikleri

Konular
128,729
Kullanıcılar
450,782
Son üye
mjr

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri