Kaçlık Kablo Çekmek Lazım

Hocam makina CNC Router muş internetten baktım makinalara 10 KW lık bir makina bu tür makinalara kaçlık kablo olur?
kaç metre uzakta olacak bu makine bir de onu belirt

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
cnc tezgahın üzerinde etiket olmalı. En azından bağlı bulunan kaç adet motor varsa onların etiketlerinin resimlerini çek veya bilgilerini buraya yaz. DaHA SONRA kaç metre uzaklıkta belirtirsen yardımcı olmak kolaylaşır hemde sağlam olur

Hocam ben makineyi hiç görmedim sadece CNC Router dediler onun için bilmiyorum etiket değerlerini

hocam anlıyorum da seni emonun kablo taşıma kapasitesi ile ilgili bir dökümanı var. Senin makine kaç amper çekiyor onu bilmen ve o listeden seçmen lazım.

Hocam makina CNC Router muş internetten baktım makinalara 10 KW lık bir makina bu tür makinalara kaçlık kablo olur?
arkadaşkarın dedigi gibi yaklasık 100 m içerisinde 4x6 ile 10kw lık makinayı besleye bılırsın
muhtemelen makına tam kapasıtede sistemden yaklaşık 27-30 A arası bir akım çeker 32 A "C" otomatla beraber kullanırsın diye düsünüyorum...

arkadaşkarın dedigi gibi yaklasık 100 m içerisinde 4x6 ile 10kw lık makinayı besleye bılırsın
muhtemelen makına tam kapasıtede sistemden yaklaşık 27-30 A arası bir akım çeker 32 A "C" otomatla beraber kullanırsın diye düsünüyorum...
Hocam makinanın üreticisiyle konuşmuşlarda 32 A lig şalter demişler kablo kalınlığınıda 4 lük yeterli demişler 50 metrede 4 lük kablo sıkıntı çıkarırmı 6 lıkmı yapayım yoksa

aslına bakarsan yeter semalarda 11kw ya 94 metreye kadar 4x4 kurtarıyor diyor
ben senın yerinde olsam 4x4 ve 4x6 maliyeti çıkartır patrona sunardım.
biliyosun tesis kurarken ileriyi görmekte önemlidir
ne olur ne olmaz mantığıyla 4x6 antigron kullanman daha iyi olur bence
ama üretici firmanında dediği doğru zaten bende 32A demiştim
dediğim gibi konuyu bu şekilde patrona sun bence kablo kesidine o karar versin
ki iki gün sonra olası bır durumda benı neden uyarmadın demesın sana;)

Forum istatistikleri

Konular
129,217
Kullanıcılar
451,583
Son üye
TheBridge

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri