kacak akım atması

Doğan hacam evet lamba sorti hatlarina topraklama çekiliyor. Ve çekilen topraklama o an tavana veya duvara ne takiyorsan o avizeye veya armatore topraklama veriyorsun.
Ve bu bir çok yapi denetimli binalarda ve bir çok elektirik projelerinde mevcudtur.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
kktc de öyle güvenli sistem yapılıyor ki , anlatsam aklınız durur.
formda okuyorum da, notr ıle toprak birleştirmeler, metal borulardan çıplak nötr ler, canıyla oynuyor millet

formda okuyorum da, notr ıle toprak birleştirmeler, metal borulardan çıplak nötr ler, canıyla oynuyor millet
Senin söylediğin şeyleri bu forumda savunan yok zaten. Sıfırlama illetine herkes karşı. Metal borulara topraklama bağlama olayları felan hepsine karşılar. Bun da hemfikiriz.

Doğan hacam evet lamba sorti hatlarina topraklama çekiliyor. Ve çekilen topraklama o an tavana veya duvara ne takiyorsan o avizeye veya armatore topraklama veriyorsun.
Ve bu bir çok yapi denetimli binalarda ve bir çok elektirik projelerinde mevcudtur.
Son sistem çin avizelerinde avizenin gövde ile irtibatlı topraklama kablosu var.

Belki KKTc su tip bişey olabilir. Elektirik aksani tava içerisinden gonderirler. kablolardan gecen akim indikleme yapacağı tavalara toprak hatti verirler. toprak hatının cekilmedi yerlerde bazen tavadan toprak alirlar.
Ama bu buyuk tesisler için geçerli. Sonuş ne derseniz. Tüm bina elektirikle yuklu olur :D

Kıbrısta gerilim ne alemde? Sigorta panoları bizden farkı var mı?

Yani bunun öyle güvenli sistemle filan bir alakası olduğunu sanmıyorum.
Reaksiyon arkadaşımızın dediği gibi lamba sortilerinde de toprak hattı olması
gerekir..Takılacak şey eğer bir armatür,avize veya ne biliyim metal dış aksamlı herhangi
bir ışıldak ise topraklamayı gövdeye bağlamak tabiki daha sağlıklı bir işlem olur..
Fakat anahtar botununa toprak hattı çekilmez..kktc de butonlar metalden yapılıyorsa onu bilemem..
topraklama çekmek faydalı olur tabiki:)

Yani bunun öyle güvenli sistemle filan bir alakası olduğunu sanmıyorum.
Reaksiyon arkadaşımızın dediği gibi lamba sortilerinde de toprak hattı olması
gerekir..Takılacak şey eğer bir armatür,avize veya ne biliyim metal dış aksamlı herhangi
bir ışıldak ise topraklamayı gövdeye bağlamak tabiki daha sağlıklı bir işlem olur..
Fakat anahtar botununa toprak hattı çekilmez..kktc de butonlar metalden yapılıyorsa onu bilemem..
topraklama çekmek faydalı olur tabiki:)
Bu sefer de git kaçak akım rolesiyle uğraş. Bul bulabilirsen arızasını.
O zaman bu konutlar da en az 3 tane kaçak akım bağlanması şart. Bir tane lamba linyelerine bir tana mutfağa bir tane de diğer odalara.:p

Forum istatistikleri

Konular
129,249
Kullanıcılar
451,645
Son üye
lorddex

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri