kacak akım atması

32 A ve 6mm2 kablonun ne anlamı var ki? Sn reaksiyona katılıyorum. Olay 13 A sigorta da bitiyor zaten.
fırın, camasır mak. , bulasık mak. bu cihazların fişlerini kesip direk baglantı yapıyoruz, sabit cihazlar direk baglanmak zorundadır, aksii halde fişleri eriyip prize yapışıyor

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Çeşmeler de mi topraklanıyor?:D
Helal olsun vallahi size. Bu kadar topraklamanın olduğu yerde çeşmeler bile düşünülmüşse helal olsun deyip geçiyorum.
Elektrik kazalarından ölen var mı sizin oralarda.:p
hiç yok, yangında yok, ev içinde hiçbir elektrik kazası yok, çeşmeleri topraklıyorlar ki toprak hattını güçlendirsinler, evin içindeki her borudan her kutuya mutlaka toprak hattı gider :))

hiç yok, yangında yok, ev içinde hiçbir elektrik kazası yok, çeşmeleri topraklıyorlar ki toprak hattını güçlendirsinler, evin içindeki her borudan her kutuya mutlaka toprak hattı gider :))
Burada önemli bir husus var. Konut girişinde herhangi bir sebepten topraklamanın bağlantı kesilir ev de kaçak olursa sulardan çarpılmalar meydana gelir?
Dur bir dakika... Muhtemelen onu düşünmüşsünüzdür ve çeşmelere ekstra bir topraklama yapıp bina topraklaması ile birleştirmişsinizdir.:D

katı kurallar var , insan hayatını bu konuda çok önemsiyorlar, keşke bu önemsemeyi birde yollara gösterseler ;)

Ozaman siz her elektirik panosu onune izole hali kullaniyorusnuzdur. ki böyle bir evde kaçak akim bağlamak zaten mantiksiz adam tuvalete işese kaçak akim atacak sanki :p

Ozaman siz her elektirik panosu onune izole hali kullaniyorusnuzdur. ki böyle bir evde kaçak akim bağlamak zaten mantiksiz adam tuvalete işese kaçak akim atacak sanki :p
Bence de ya. Topraklama bu kadar hassas olduğuna göre neden KAKR arızalarıyla uğraşılsın ki...

Burada önemli bir husus var. Konut girişinde herhangi bir sebepten topraklamanın bağlantı kesilir ev de kaçak olursa sulardan çarpılmalar meydana gelir?
Dur bir dakika... Muhtemelen onu düşünmüşsünüzdür ve çeşmelere ekstra bir topraklama yapıp bina topraklaması ile birleştirmişsinizdir.:D
tabiki,bütün topraklama panoda birleşip kazıga gidiyor, zaten lamba isviç kutularınıda topraklamıştık;) zaten rcd bu kadar toprak ile atmaması imkansız, haa bu arada birşeyi unuttum, çatıdaki ısıtıcıya faz nötr ve toprak çekiyoruz ya, ayrıca deponun demir ayaklarınada 6mm topraklama çekmek zorundayız, yani çatıdaki ısıtıcıdan depo ayaklarına,

bu arada biz çatıdaki ısıtıcının yanına da 1 tane heater isviç koyuyoruz ki, çatıda biri elementi değiştirirken ordaki isvicide kapatıp çifte güvenlik saglasın, adam çatıda çalışırken biri aşagıdan tuşa basarsa diye düşünüp bir zorunlu tuş koydurmuşlar çatıya

2002 yılında bir köyde öğretmenlik yaparken Hakkı adında bir arkadaştan söz edilirdi. Onu çok överlerdi elektrik hususunda. Çünkü Kıbrıs'ta çalıştı derlerdi. Şimdi anlıyorum neden övdüklerini.:D

Forum istatistikleri

Konular
129,249
Kullanıcılar
451,645
Son üye
lorddex

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri