KALINLIK OLCMEK ICIN SENSOR

ARKADASLAR METAL SACIN KALINLIGINI OLCMEK ISTIYORUM

0.1 mm ......5mm kadar sacın kalınlıgını olcup PLC de gozlemlemek istiyorum

sac bir makaradan baska bir makaraya sarılıyor ve ben online olarak kac mm oldugunu okumak istiyorum

bu konuda bana ne onerirsiniz ?

( hassasiyet %1 olucak en az , hassas olcum soz konusu )

Temasli veya temassiz ne tur bir yaklasim size uygun olur? Kaportacilarin, camcilar ve de kagit ureticilierinin bu tur cihazlar kullandiklarini biliyorum. Belki arastirmaya o yonde agirlik verirseniz, aradiginiz seyi kafanizda daha da netlestirebilirsiniz.

sn electroniceng bu işlemi kendi imkanlarınızla yapabilirmisiniz bilmiyorum ama sanırım cok uğrasmanız gerekir işlememizde kalınlık ölçme işlemi kullanıyoruz ama cok teferruatlı bir sistemi var xray dediğimiz ultroviyole işinlarıyla kalınlık ölçümü yapılıyor.bizde dışardan bir firmaya yaptırdık ztn türkiyedede cok yaygın değil bildiğim kadarıyla iki yada 3 firma var iyi çalişmalar

toleranslarını mikrometrik olmasını diliyorsan kesinlikle x-ray kullanmalısın,bende aluminyum saçların ölçümü için kullanılan 5 tanee cihaz var.Fakat bu cihazlar astronomik fiyatlarda....birde yasal yükümlükleri var,radrasyon sorumluluğu felan almalısın ve TAEK ten herbeş yılda bir yenilenen lisans almak zorundasın

kalıtelı bır sıstem ıstersen honeywell measurex izmir firması ile görüş set degerıne göre :hadde kontrolude yaptırabılısın
sebahattın öztürk ile
kolay gelsin

Temasli veya temassiz ne tur bir yaklasim size uygun olur? Kaportacilarin, camcilar ve de kagit ureticilierinin bu tur cihazlar kullandiklarini biliyorum. Belki arastirmaya o yonde agirlik verirseniz, aradiginiz seyi kafanizda daha da netlestirebilirsiniz.
------------------
Temasli veya temassiz ne tur bir yaklasim size uygun olur? Kaportacilarin, camcilar ve de kagit ureticilierinin bu tur cihazlar kullandiklarini biliyorum. Belki arastirmaya o yonde agirlik verir

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,889
Kullanıcılar
451,032
Son üye
ercango

Yeni konular

Geri