Kaliteli Hoparlör Kabini Yapımı

Tweeterın speclerinde 30 kHz demişler ama grafikte buna yer vermemişler orası ayrıca bir ilginç zaten

Bahsettiğin gibi bu tweeterdan aynı kabinde 2 tane kullanabiliriz gücü de dengelemiş oluruz.

Önceki mesajlarda bahsettiğin tweeterlar sanırım Hi-Fi değil de daha çok Hi-End sistemler için.
Ribbon tweeter kategorisinde satılıyorlar ve hiç bir modeli de ucuz değil 100kHz bandına çıkabileni de görmüştüm fiyatına bakmadan hemen kapadım tabii. Oldukça geniş frekanslarda yine oldukça geniş bir frekans aralığını dümdüz yani direkt- lineer- verebiliyor.

Ben bunu kabine bağlamam stand hazırlayıp odanın en güzel yerinde sergilerim Önünden çok arka tarafındaki tasarımı bile güzel görünüyor.

@Mr_YAMYAM Hocam kabinlerin için görüldüğü gibi herhangi bir yalıtım yapılmadı. Hatırlarsanız eski çifti kişilik yatağı sökmüştüm yayları eskiciye vermiş ve izalasyon malzemesini bir kısmını kullanmış bir kısmınıda size göndermiştim. Elimde hala bolca var. + Bir yatak daha var gözüme kestirdiğim İsterseniz kabinleri söküp içinin resimlerini çeker paylaşım yaparım.

Yalıtım yapılmamışsa tam performans alamıyoruz demektir.
Hatırlarsan senin küçük SONY hoparlörler için ÇUL ÇAPUT almış ve gerekli izolasyonu yapmıştık.
Bu izolasyon teknikte son derece önemlidir.
SCEINEDER'lerin iç izolasyonunu bi görmemiz lazım. İzolasyon yapılmamışsa yapmanı tavsiye ederim.

Sadece Bass hop. söktüm tarihli olan resim HP tarihsiz olan Sony ile çektim.

Hiçbirşey anlaşılmıyo ki
İçerdeki yünlü malzemeyi çıkartarak kabinin arkasını ve yan taraflarını göstermelisin.

@Mr_YAMYAM hocam şimdi o kabini gördüğünüz yerden indirmek , hopları sökmek ve içini resimlemek biraz zaman alır uygun bir zamanda yapsak nasıl olur ?

KÖTEK ve de
İki ana hoparlörü öyle üst üste koyarsan zaten stereoya ihanet etmiş olursun
Neyse uygun bir zamanın olursa iç kısmını iyice bir resimle.