Kapasitif Ceza Sorunu

toplam: 171 kVAr şeklinde tasarım önerebilirim.

Notlarım arasına alıyorum. Teşekkürler.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
1. RKR. 3 fazlımı, değilse sistemi 3 fazlı, 3 kaım tarfolu ölçer duruma getirin,bürolarda UPS olabilir, bunlar kapasitif tüketim nedenidir.
Kondansatör dizlimini, 2,5-5-10-20-20- ..gibi dizilim yapın.
ilk 3 gruba ölçeceğiniz kavr gücünde monofaze kondansatör baglayın.

Ben cevap yazana kadar, siz son mesajı yazmışsınız. UPS gücüne uygun şönt reaktör ıhtıyacınız var. Led aydınlatma, elektronuk balastlarda kapasıtıf tuketım sebebidir.

1. RKR. 3 fazlımı, değilse sistemi 3 fazlı, 3 kaım tarfolu ölçer duruma getirin,bürolarda UPS olabilir, bunlar kapasitif tüketim nedenidir.
Kondansatör dizlimini, 2,5-5-10-20-20- ..gibi dizilim yapın.
ilk 3 gruba ölçeceğiniz kavr gücünde monofaze kondansatör baglayın.

Ben cevap yazana kadar, siz son mesajı yazmışsınız. UPS gücüne uygun şönt reaktör ıhtıyacınız var. Led aydınlatma, elektronuk balastlarda kapasıtıf tuketım sebebidir.

RKR tek fazlı tamamen merakımdan soruyorum 3 fazlı duruma getirmem ne gibi olanak sağlayacak ?

RKR tek fazlı tamamen merakımdan soruyorum 3 fazlı duruma getirmem ne gibi olanak sağlayacak ?
Tek fazlı Rkr bağlı olduğu faza göre ayarlama yapar 3 fazlı olanda her fazı ayrı ayrı kontrol eder ve kompanzasyona bağlı monofaze kondansatörleri devreye alıp bırakarak daha doğru bir kompanzasyon yapar.Ups sadece ofislerde var demişsiniz ofisler de sayaç a bağlı yani ofisteki ups in kapasitifi sizin kapasitif ceza yemenize neden olur!Ofiste ups var etkilemez diye düşünmeyin

Forum istatistikleri

Konular
129,330
Kullanıcılar
451,789
Son üye
mwwto

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri