Kapasitif Sorunu?

mesaj gönderdim. ama o resimleri bir yere yükleyip burada paylaşırsanız diğer arkadaşlarında bilgisine başvurabiliriz.
satıcı firmada uzun uğraşlar sergiledi ama sorunu çözemedi.. evet cosQ değeri 1.00'a setli durumda..
eğer mail adresinizi verebilirseniz size kartların ve paneldeki değerlerin resimlerini göndereyim?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
hayret bişi satıcı firma her türlü ölçüm analizini yaptı ve sıkıntıya yol açan etkeni tespit edip ona göre bir çözüm bulmalıydı ayrıca jen.cosQ değeri 1.00 olmalıdır ve yüke baglı olarakta sabit kalmalıdır. peki sayaçınızın reaktif-kapasitifi dogru kaydettiginin testini yaptımı ?? ayrıca sepam da şebekeden 200KW aktif güç alırken şebekeye 250KVAR kapasite basmasıda cok mantıksız bu degerler sayaç üzerinde nasıl gözüküyor..

Son düzenleme:
merak ettiğim bir nokta var sizin sayacın reaktif kapasitif heneleri çift yönlü mü? çift yönlü ise sizin sattığınız enerjinin mi kapasitifi artıyor?

merak ettiğim bir nokta var sizin sayacın reaktif kapasitif heneleri çift yönlü mü? çift yönlü ise sizin sattığınız enerjinin mi kapasitifi artıyor?

örnek cift yönlü sayaçlarda 180 gelen aktif 280 giden aktif 580 gelen reaktif 680 giden gibi kaydeder net bilgiyi konuyu açan arkadaş vercektir.

arkadaşlar dağıtım hücrelerimizde 2adet köhler sayaç var sayaçlar tek yönlü satış yapmak gibi bir anlaşmamız yok -ki zaten satış işi eskiden karlıydı artık satıştan pek kar olmuyor.. motorların markasını yazmak istemiyorum üreticinin malını kötülemek gibi olmasın alternatörler AVK STAMFORD marka..zaten en iyi alternatörlerdir.. şu an jeneratör üzerindeki kartlarla ilgili ingilizce dökümanlardan net bir bilgi araştırıyorum konuyu daha detaylı ve resimleriyle birlikte bu akşam veya yarın paylaşmayı düşünüyorum.

SPM-D11 senkronize yük paylaşım ve jeneratör koruma cihazı, pdf dosyasında;
Şebeke ile paralel çalışma
• Aktif güç ayarı
• Jeneratörün üretilen tüm aktif gücü ekran’da gösterilir
• Jeneratörün hedeflenen aktif güç değeri parametreden (2 ayrı değer) veya 0/4 - 20 mA analog giriş’ten ayar-lanabilinir
• Cos Phi ayarı
• Cos Phi (hedeflenen değer parametre edilebilinir)

Diyor. Sizdede buna benzer bir kontrol cihazı olmalı, bu cihazda cos fi yi 0.99 yada 0.98 şeklinde DİKKATLİ bir şekilde denemeniz faydalı olabilir..
Ayrıca;

AvK Voltage Regulators
COS phi regulator

FUNCTION: The power factor (cos phi) is held constant irrespective of fluctuations in system voltage or load changes.

http://www.cumminsgeneratortechnologies.com/en/products/avk/voltageregulators/#gra1
Altındada işinize yarayacak bilgiler olabilir..

hocam aynı röleden jeneratör kontrol panelinde var fakat menülere ulaşamıyorum sanırım kilitli..resminide ekleyecektim ama resim eklemeyi bulamadım?

teknisyen şifrelemesi vardır parametrelerle oynanmaması için, onu öğrenmelisiniz servisinden.. Resim eklemeyi bir sitenin dosya ekle kısmından yapabilirsiniz

senin vermiş oldugun 1.ve 2.sayaç endeksine göre saatte yaklaşık 162 kvar şebekeye kapasitif basıyorsun sepamın verdigi degerlerde aşagı yukarı aynı sayılır

cıkan sonuç 1.sayaçta %11,4 kap.
2.sayaçta %11,7 kap.
6mw a göre carpanlarını tahmin ettim
carpan:125/5 a.t :x25
carpan: 34,5/0,1 g.t :x345
x8625

senin vermiş oldugun 1.ve 2.sayaç endeksine göre saatte yaklaşık 162 kvar şebekeye kapasitif basıyorsun sepamın verdigi degerlerde aşagı yukarı aynı sayılır

cıkan sonuç 1.sayaçta %11,4 kap.
2.sayaçta %11,7 kap.
6mw a göre carpanlarını tahmin ettim
carpan:125/5 a.t :x25
carpan: 34,5/0,1 g.t :x345
x8625

peki hocam durum nedir şimdi? biz kapasitiften cezaya girdik onun için şu an paralel çalışamıyoruz şebeke kesicisi açık durumda jeneratörlerden çalışıyoruz..
ilginiz için tekrar teşekkür ederim popülarite vercem ama nerden verildiğini bilmiyorum?

Forum istatistikleri

Konular
129,161
Kullanıcılar
451,507
Son üye
alonwolf07

Yeni konular

Geri