katı yakıtlı kalorifer kazanı

:) ana sınıfı çocuklarına resımlerle başlatırlar resım çizer gosterır okumaya bu yolu geçerek gırerler çocuklarımız nerden bılebılırdıkkı arkadaşımız resımlerle başlıyacak kadar elektrik konusunda acemı yınede ukalalık edıp her yazılana cevap yazıyor arkadaşım işini gorduysen çek git niye kalp kırıyorsun kendınede laf soyletıyorsun kapat konuyu yazma işin goruldu biraz hoşgorulu olkı değerın bılınsın 60 yaşını geçtım daha bılmedığım konular var oğrenmek ayıp değıl ama oğretenede saygılı ol buradakı insanlar sana kasıtlı olarak yazmadılar yanlışta yazsalar yapacak olan sensın doğruyu seç yap yanlış yazanlardan hesap sormak senın haddın değıl umarım yanlış anlayıp banada kızmazsın çunku doğru soylıyenı dokuz köyden kovarlar:) sağlıcakla kal

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Kardesim kusura bakma da sen kacak akim rolesinin calisma mantigini biliyormusun ki gelen elektrikci arkadasa sayac arizali su arizali bu arizali diyebiliyorsun?.. Gercekten sen bu ise hic bulasma duvar or fayans dose ama elektrik isine karisma cidden..yani verdigin ornekler cok ama cok sacma..bir insanin el becerisi olabilir, elektrik iki kabloyu birbirine baglamaktan ibaret degildir..ne yaptigini bileceksin, sen ezbere is yapmaya calisiyorsun..konuyu hizlica okuyup gectim fakat anladgim kadariyla arkdslar sana yardimci olmaya calismislar fakat sen bu terimlerden bisey anlayamadigin halde hala ben yaparim ben ederim tarzinda arkdslarla munakasaya giriyorsun.ayip
anlatmak istediğim o değil tam olarak sistemini tabiki bilemem durmadan sürekli atıyordu evin içindeki tekli sigortaları kapattım hala atmaya devam etti sayaç bozuktur düşüncesiyle sayacın kablolarını söktüm ozaman sigorta atmadı bunları adamlar gelmeden yaptım adama anlattım dediğim şey buydu adamlar hiçbirşeye bakmadan gitti
sorunu yine ben çözdüm babamın peteğin üstüne koyduğu kabak ısınmış altı delinmiş ve tam altındaki buzdolabına giden ara kablonun içine dolmuş
kaçak akımda bu yüzden atıyormuş
burada demek istediğim adamlar hiç birşeye bakmadan gitti anlasalardı birşey söyleyebilirlerdi bana
ayrıca ben adama kesin olarak sayaç arızalıdır demedim anlamadan yazmışsınız
sayaca gelen kabloları söktüm ozaman atmıyor dedim sayaç arızalı olabilir dedim

1.si nasıl sayacın elektik kablosunu sökebildiniz?
2.si enerjisa dan gelen elektrikçi ehliyetli kişiler kaçak akım rölesinin çalışma mantığını biliyor olmalılar ki sayacın böyle bir arızaya sebep olmayacağını da biliyorlar.
3.sü o arkadaşlar sadece kendi devre-tesisatlarına bakarlar, evinizin içine hiçbir müdahale yetkileri yoktur, muhtemel şirket politikaları gereği fikir alışverişi de yapmazlar. Malum her işten anlayan vatandaşlarız, onlardan duyduğumuz birkaç şey ile yaralanmaya-ölüme kadar gidebilecek hatalı onarımlar yapabiliriz.

anlatmak istediğim o değil tam olarak sistemini tabiki bilemem durmadan sürekli atıyordu evin içindeki tekli sigortaları kapattım hala atmaya devam etti sayaç bozuktur düşüncesiyle sayacın kablolarını söktüm ozaman sigorta atmadı bunları adamlar gelmeden yaptım adama anlattım dediğim şey buydu adamlar hiçbirşeye bakmadan gitti
sorunu yine ben çözdüm babamın peteğin üstüne koyduğu kabak ısınmış altı delinmiş ve tam altındaki buzdolabına giden ara kablonun içine dolmuş
kaçak akımda bu yüzden atıyormuş
burada demek istediğim adamlar hiç birşeye bakmadan gitti anlasalardı birşey söyleyebilirlerdi bana
Kardes tedas senin evinin ic tesisatina karismaz.onlar gelip kendilerini ilgilendiren yerlere bakip gitmislerdir..neyse bu boyle uzayip gider.Allah isini rast getirsin kardesim.

1.si nasıl sayacın elektik kablosunu sökebildiniz?
2.si enerjisa dan gelen elektrikçi ehliyetli kişiler kaçak akım rölesinin çalışma mantığını biliyor olmalılar ki sayacın böyle bir arızaya sebep olmayacağını da biliyorlar.
3.sü o arkadaşlar sadece kendi devre-tesisatlarına bakarlar, evinizin içine hiçbir müdahale yetkileri yoktur, muhtemel şirket politikaları gereği fikir alışverişi de yapmazlar. Malum her işten anlayan vatandaşlarız, onlardan duyduğumuz birkaç şey ile yaralanmaya-ölüme kadar gidebilecek hatalı onarımlar yapabiliriz.
2015-10-30-2706.jpg

beyaz bantlı yerleri görüyormusunuz işte oralardan ayırdım
dediğiniz tabiki doğru o kişiler evin içine bakmazlar
ama ben bulana kadar sorunun evin içinde olduğu bilinmiyordu
adamlar hiç birşey yapmadan gittiler bunu anlatmaya çalıştım
bu arada bu sayacı biz aldık oradaki siyahlık onların taktığı sayaç yüksek voltajdan patlamıştı 1 yıl önce falan
şuankide bozuk olma düşüncem sürekli ekranı gidip gelmesiydi bozulmuş gibi yanıp sönüyordu
hala o şekilde

Hocam sen bu merakla ya elektrikçi olursun yada ölürsün ben sana söyliyim :D
meraketmeden hiçbirşey öğrenilmez ben bilgisayarıma ilk format atmayı öğrendiğimde 12 yaşındaydım kurcalaya kurcalaya atmayı öğrendim
yani anlatmak istediğim ben sizin gibi bilemem elbet ama elimden geliyorsa kurcalarım birşeyleri
ilk yaptığım yanlış olur ama öyle öyle öğrenirim

bu arada sayaç patladı demiştim 1 yıl falan oluyor ilk patlayınca adamlar geldi işte kablolar yanmış komple değişmesi lazım dedi
adama kablolar yanmamış dedim sadece üstü siyah yanık gibi gözüküyor dedim
bu elektriği iletmemesi anlamına gelmez dedim neyse onlar sayacı değiştirmedi
blader sayaç almış elektrikçi getirmiş o bağlamıştı sonra onlar mühürlemeye geldiler

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
129,099
Kullanıcılar
451,410
Son üye
aeguney

Yeni konular

Geri