Kayar Tablalı, Tezgah Testere Tasarımı, Ve Kısmetse, Yapımı.

Bunlarda olur elbet ama içinde kayacak parça, çevirme kolu vs.. Ve hazırının yükseliği 10mm yani 20 mm ahşap içine gömülebiliyor. bu iş için hazır aparatlar bulabilsek daha iyi olur.

Son düzenleme:
Esneme konusunda kesinlikle haklısın. Rijit bir makina için, her türlü ayrıntıya dikkat etmek lazım. Döküm gövdeliler bile yeri gelince esneyebiliyor. Eski çalıştığım şirkette mızrak marka yatar çizici vardı. Çok abanınca o bile esniyordu. Fakat, öyle abanarak iş yapılmıyordu. Ben bu konuda size çok hak veriyorum. Özellikle esneme ve yamuk kesme, boşuna uğraştığımı gösterebilir. O yüzden sistemi heryerden desteklemeye çalıştım. Fakat ne olursa olsun, malzeme birkere ahşap, ahşap ayrıca tam düz değil. Bazı yerleri bel verebiliyor. Bunu dikkate alarak aşağıdaki yaptığım montaja bir bakın isterim. Şimdilik elimle ittirmeme rağmen, esneme gözle görüşmüyor, ama kesim yaparken beni neler bekliyecek, merak ediyorum. Buyrun bir kaç görsel daha.. Şimdi sıra gövde de.

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

Guzel bir calisma olmus elinize sağlık en ust tablaya bulabilirsen kompak yapmani tavsiye ederim nacizane omurluk olur.

Geç kalınmadıysa ...

Benim miter saw seninkini döver:) Hassas kesim ve kolay bağlama(küçük parçaları) için gönye testereye tabla yapıyorum. Tabladan sonra sol tarafına dijital bir sistemle ölçülü kesim yapmayı sağlayacağım.
Kolay gelsin.

Geç kalınmadıysa ...
bu sistemi denedim. fakat, dikkat ederseniz, menteşenin merkezinden dönüş yapacak. buda, bıçağın aslında tezgahın üst noktasından değil, menteşenin merkezinden dönüş yapacağını gösterir. benim oluşturdğum garip yönlendirme sisteminde, merkezi 20mm yukarı taşıyarak, daire testerenin tam olarak, tezgahın üzerinden merkezlememe yarıyor. bu sayede, zero kesim yapabiliyorsunuz. merkezi taşıma işi gayet zor ama, sonuç çok tatminkar olacak. endüstriyel makinelerde de bu şekilde..

@cevdetfaik merak ettim bir kaç görsel yükleme şansın var mı? :)

daha yeni başlıyoruz. yaptıkça atacağım görsel. Hassas kesim istiyorsan bence sen de buna kumpas vs dahil et. Metreyle filan olmuyor bizim işler.

kesinlikle.. metreyle olmuyor.. siperliğe bir kumpas montajlayıp, çok hassas kesim elde edebileceğimi düşünüyorum. buarada, motor için bana yardımcı olabilir misiniz? max 90mm çaplı, 150 - 180 mm uzunluğunda kalın milli 5000-7000 rpm civarı, bir dc motor arıyorum. 500w 800w... bu konuda nerden yardım alabilirim?

kısaca şu aşağıdakinden lazım.. ama 51 dolar shipping diyor :S

Ekran Resmi 2016-09-30 13.09.46.png

Ekran Resmi 2016-09-30 13.10.42.png

110mm uzunluk 60mm çap 2200 devir 220v dc çıkma motor işini görürmü

Ekli dosyalar

• 20161001_144315.jpg
    20161001_144315.jpg
    232.6 KB · Görüntüleme: 30

Forum istatistikleri

Konular
128,832
Kullanıcılar