Kayar Tablalı, Tezgah Testere Tasarımı, Ve Kısmetse, Yapımı.

110mm uzunluk 60mm çap 2200 devir 220v dc çıkma motor işini görürmü
Turgut sen bir kahramansın. Bunun devir sayısını arttırmak mümkün mü?

60w çok düşük gibi geldi gözüme.. Öyle midir sizce?

Motorun devrini ancak kasnakların oranlarıyla değiştirebilirsin .motora büyük kasnak diğer tarafa küçük kasnak takarak .fakat bu şekilde gücü dahada düşmüş olur.Diğer bir alternatif te Bulabilirsen koşu bantı motorları ile yapılabilir.Bu türlü motorları dışarıdan getirtmek akıl karı değil.İstanbulda muhtelif güçlerde dc motor satan yerler var

İnternetten araştırıyorım, ama max 3000 devir olanlarla karşılaşıyorum. Motor ebatları küşüldükçe, rpmleri artıyor. Ben direk motordaki rulmanları değiştirerek, sisteme kasnaksız olarak akupe edebilme yolundayım ama o isteklerimi karşılayacak bir motor bulabilmiş değilim. Aslında arel 0.50 kw arfm-21ys alıcam, olucam lord ama onunda fiyatları 300tl motor, 300 tl sürücü gibi.. 600-650tlye döküm gövde tezgah testere alabilirsin :)

image.jpg

Olay sadece devirde bitmiyor. Hazır tablesaw ları araştırın. En kralın en dandiğine devir neredeyse ayndır. Farkeden şey motorun torkta düşeceği devirdir. Bunu da motora yazmazlar. Ama Watttan hesaplanabilir.

İnternetten araştırıyorım, ama max 3000 devir olanlarla karşılaşıyorum. Motor ebatları küşüldükçe, rpmleri artıyor. Ben direk motordaki rulmanları değiştirerek, sisteme kasnaksız olarak akupe edebilme yolundayım ama o isteklerimi karşılayacak bir motor bulabilmiş değilim. Aslında arel 0.50 kw arfm-21ys alıcam, olucam lord ama onunda fiyatları 300tl motor, 300 tl sürücü gibi.. 600-650tlye döküm gövde tezgah testere alabilirsin :)

Ekli dosyayı görüntüle 34562
Aman Orbay vakum sistemine benzemesin(fiyat olarak):)
Motoru hallet sürücüyüde hallederiz en uygunundan...

Kosu bandi mototlarina bak. Ikinci el com ucuz oluyor.

Suat ikinci el com arattım ama 2.el oto çıkıyor oda site bakımda filan diyor

Sahibinden de suan 100 liraya satiyor birisi.

Forum istatistikleri

Konular
128,832
Kullanıcılar
450,924
Son üye
ayhankarmn

Yeni konular

Geri