Kirli Yıkama

SEZERCAN

Üye
Merahabalar,
arkadaşlar son nesil su sayacı kontrollü bulaşık makinelerinde az su kullanım kaynaklı olarak artan şikayetler başlıca kirli yıkama,buğulu çıkma,koku,çizme(cam eşyalarda oluşan sır kalkması),leke oluşumudur.
Çözüm olarak deneyip iyi sonuç aldığımız yöntem ise makineye bir miktar fazla su aldırmak olarak tesbitimizdir.bu miktar ise 0.6 ila 0.8 lt.dir.suyu ise direk ventil çıkışından sayaça girmeden aldık ve su haznesine ilave ettik.basit bir bakır boru aparat ve bildiğimiz şeffaf ince hortum gereksinimimizi karşıladı.
Eğer bu tip sorunlarla sıkça karşılaşan arkadaşlarımız varsa uygulama detaylarını aktarabilirim.

iyi çalışmalar
kolay gelsin

Merahabalar,
arkadaşlar son nesil su sayacı kontrollü bulaşık makinelerinde az su kullanım kaynaklı olarak artan şikayetler başlıca kirli yıkama,buğulu çıkma,koku,çizme(cam eşyalarda oluşan sır kalkması),leke oluşumudur.
Çözüm olarak deneyip iyi sonuç aldığımız yöntem ise makineye bir miktar fazla su aldırmak olarak tesbitimizdir.bu miktar ise 0.6 ila 0.8 lt.dir.suyu ise direk ventil çıkışından sayaça girmeden aldık ve su haznesine ilave ettik.basit bir bakır boru aparat ve bildiğimiz şeffaf ince hortum gereksinimimizi karşıladı.
Eğer bu tip sorunlarla sıkça karşılaşan arkadaşlarımız varsa uygulama detaylarını aktarabilirim.

iyi çalışmalar
kolay gelsin

bu çalışmayı hangi marka ve model üzerinde uyguladınız?

Abicim merhaba,
ben uzun süre arçelikte görev yaptım.o yüzden arçelik menşeli tüm marka ve elektronik kontrollü su sayacı kullanılarak üretilen yeni nesil tüm modellerde uyguladım.şu an bahsi geçen şikayet gördüğüm kadarıyla bütün markalarda mevcut ancak sadece sürekli alakam olan marka üzerinde deneyebildim.ancak benzer yapıdaki diğer markalarda da uygulanması kolay bir yöntem.ancak buraya çizim ekleyemediğimden basit yapıyı gösteremedim:(

kolay gelsin

Tahmin ettiğime göre su girişinden sayaca girmeden evvel bir kol çıkarıp bu kolu su tankına bağladınız. Böylece makine su yolunu açtığında sayaçtan su geçerken aynı zamanda sizin ayırdığınız alternatif yoldan da geçerek fazladan dolmuş oluyor. Doğru anlamış mıyım :)

Forum istatistikleri

Konular
129,047
Kullanıcılar
451,315
Son üye
gurbgurb

Yeni konular

Geri