Klima kompresör arızası

ogun009

Üye
Demirdöküm 18btu klima dış ünite kompresör inlio devreye girmiyor kapasitörü ölçdüm sağlam
Motor kablolarını ölçdüm sağlam kompresör sargılarını ölçdüm onlarda sağlam sadece 2 kere klimanın basma hattı vanasından biraz kac kacırtım o şekilde calısdı ama artık calısmıyor motor kablo vs hersey sağlam kendim elektrikçiyim varmı yardımcı olacak ustalar

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Kompresör kalkış yapmıyor.

Ölçmüşsünüz ama yinede kapasitörü değiştirip deneyin derim.

O zaman hiç kalkış yapmıyor ise motor sıkışık olabilir.

Gazı boşaltıp denemek lazım birde hala kalkmaz ise bir çekiçle kompresöre vurarak gevşemesini sağlayabilirsiniz.

Eğer bu yöntemle kompresör kalkarsa bir süre durdurmayın motor dönsün.

Ama çok uzun ömürlü olacağını sanmam.

Gazı bosalttıkdan sonra cekicleyip kaldırmısdım kacak vardı boruda gazsız o sekılde kalkdı gaz basdıkdan sonra 22 derece hiç durdurmadan bi 10 saat calıstırdım bugün denedim 25 dereceye geldi içerisi kompresör durdu bi daha devreye giremedi ömrümü bitti kompresörün acaba

Genelde sıkışan kompresörler açılsa da çık verimli olmuyor. Ya yeniden sıkışıyor yada iyi emiş basma yapmıyor.

Muhtemelen sizin kompresör ömrünü tamamlamış görünüyor.

Herhangi bir marka 18 btu içten beslemeli bir dış ünite alsam olurmu cıkma klima demirdöküm marka

Forum istatistikleri

Konular
129,043
Kullanıcılar
451,305
Son üye
Ruobian

Yeni konular

Geri