kompansazyon üzerine

t.umpas

Üye
merhaba arkadaşlar
elektro flow sistemi adlı rlc devresi esasına göre çalışan bir sistem var
sistem:
1- işletmelerde 1 sn ye kadar enerji dalgalanmalarını önlüyor
2- %5 -%25 e kadar enerji tasarrufu sağlıyor
3-trafo cıkısında fazlardan biri kayıpsa diğer iki fazdan kayıp fazı üretiyor
4-harmonikleri önlüyor
5-+-20v gerilim regülasyonu sağlıyor
6-fazları dengeliyor
7-güç faktorunu iyilestiriyor

kısacası kaliteli regülasyonlu enerji akışı sağlıyor
devreye paralele bağlanıyor kompansozyon devreden çıkarılıyor
bu sistemi biz henüz kurdurmadık kullanan varsa nasıl netice aldı bilgilerinizi bekliyoruz
selamlar

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
kompanzasyon ustaları kompanzasyonu iptal ettiren bu sistem hakkında yorumlar....

3 nolu madde heralde patent konusudur ! Hangi güçlerde uygulama yapıldığı hakkında bilgi verirseniz
sevinirim.

50kw tan 300.000 kw kadar çeşitli yüklerde kullanılıyor kayıp fazı diğer 2 fazdan üretiyor enerji akışını kesmiyor

sayın t umpas bu sistemin pek sağlıklı olmayacağı kanaatindeyim.küçük güçlerde denemek lazım.

Kayıp fazı devamlı surettemi üretebiliyor yoksa bir süreliğine mi? Merak ettimde.

Pek inandırıcı bulmadım doğrusu. Telemarketing-avon katalokçuları aklıma geliyor. Bu cihaz bir ilaç. her şeyi yapıyor. Artık baraj kurmaya da gerek yok. Bu cihaz gerilim de üretiyormuş. İp atlıyor, zıplıyor, hopluyor :D

Cihaz ip atlamaz, hoplamaz ama elektrikten anlamayan bir insana tüm elektriksel parametreleri tek başına yapıyor dersek, atlar hoplar olur.

Son düzenleme:
Elektroflow konusunu 2 yıl önce incelemiştim.İTÜ Elk. Mak. kürsüsünden bir hocamız orga-
nizasyonunda yürütülen çok ciddi bir projedir.2 fazdan 3 faz üretimi,sürekli ( 2/3 yük ) te-
min edilebilmektedir.Uygulama Hacettepe Üniversitesi ve başka birçok yerde ( Eczacıbaşı-
lardakini biliyorum ) uygulamaları bulunmaktadır.Çok pahalı bir uygulama olduğu ve hiç rek-
lamı yapılmadığı için (1-2 yıl sonraya termin verilmektedir ),gözden kaçmış olabilir.Opsiyo-
nel olarak,birçok ihtiyaca cevap verebilmektedir.

Pek inandırıcı bulmadım doğrusu. Telemarketing-avon katalokçuları aklıma geliyor. Bu cihaz bir ilaç. her şeyi yapıyor. Artık baraj kurmaya da gerek yok. Bu cihaz gerilim de üretiyormuş. İp atlıyor, zıplıyor, hopluyor :D

Cihaz ip atlamaz, hoplamaz ama elektrikten anlamayan bir insana tüm elektriksel parametreleri tek başına yapıyor dersek, atlar hoplar olur.

İncelemeden araştırmadan fetva vermeyelim sn analizör firma ismi vermiş incelerseniz referansları görürsünüz. Yaptığı gerilim regülasyonu,RLC yük bankası ile kompanzasyon ve harmonik filtrasyon. Olmaz böyle şey denecek bir durum yok. Konuyla ilgili fahri beyin görüşlerine tamamen katılıyorum.

http://www.electroflow.ca/english/index.html#Scene_1

Forum istatistikleri

Konular
128,865
Kullanıcılar
450,984
Son üye
ishak42
Geri