Kompanzasyon Arıza

10.mesajımda bunu size belirtmiştim. Sisteminizde en az 3 grup tekfazlı kondansatör olmasında fayda var. Dengesiz yüklenme her zaman gerçekleşebilir. Sıkıntıyı gidermenize sevindim.
Değerli hocam saygılar değerli yorum ve fikirlerinizi forum aracılığıyla takip ediyorum. Hadsizlik etmek istemem ama sistemde monofaz gruplar oluşturmanın yerine alternatif olabilecek reaksiyon süresi 20m/s olan http://www.kondas.com.tr/urun-tristorlu-kompanzasyon-anahtarlama-modulleritsc-tcr.aspx?UrunID=490 ürünümüzü incelemenizi öneririm. İyi günler.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Bu tür sıkıntılar yük değiştikçe sık sık başınıza gelebilir. Onun için tesise reaktörlü kompanzasyon yaptırmanızı öneririm. Reaktörlü kompanzasyon için yardım isterseniz mesaj gönderebilirsiniz.Bu tip kompanzasyonda kondansatör değerleri tesisin durumuna göre ayarlanırsa r oranı %5 şi aşmaz

Değerli hocam saygılar değerli yorum ve fikirlerinizi forum aracılığıyla takip ediyorum. Hadsizlik etmek istemem ama sistemde monofaz gruplar oluşturmanın yerine alternatif olabilecek reaksiyon süresi 20m/s olan http://www.kondas.com.tr/urun-tristorlu-kompanzasyon-anahtarlama-modulleritsc-tcr.aspx?UrunID=490 ürünümüzü incelemenizi öneririm. İyi günler.

Estağfirullah her türlü yoruma açık biriyimdir o konuda sıkıntı olamaz. Ancak 2 nöbet kulübesi 1 aydınlatma sistemi olan tesise de tristörlü sistem kurulmaz.Sizin de bildiğiniz üzere Monofaze tercihi dengesiz yüklenmenin önüne geçmek amaçlı hem konvansiyonel hemde tristörlü sistemde kullanılabilir. Ancak tristör seçeneğini değerlendirmeye almanız için yüklerin devreye hızlı girip çıkıyor olması gerekir çünkü konvansiyonel sisteme göre pahalı bir çözümdür. Mühendisin kurduğu sistemin optimum olması için 1)İhtiyacı karşılayabilmeli 2)Ekonomik olmalı. Yani isteneni karşılama/Fiyat dengesi olmalı yoksa heryere tristörlü sistem çözüm olmasına çözümdür ama devreye hızlı girip çıkan yük yok ise optimum çözüm olmaktan çıkar.

Forum istatistikleri

Konular
129,558
Kullanıcılar
452,177
Son üye
m-u-s-t-a-f-a

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri